Слухати

Неофольк робить промоцію українській культурі у світі

25 вересня 2015 - 08:18
Facebook Twitter Google+
Євген Павлюковський та Ірина Сидоренко розповідають про Всеукраїнський музичний проект «Млин» та про те, як популяризувати українську музику
Неофольк  робить промоцію українській культурі у світі / Програми на Громадському радіо

yevgen_pavlyukovskyy.jpg

Євген Павлюковський
Євген Павлюковський

Євген Павлюковський, журналіст і музикант, продюсер масштабного музичного проекту «Млин», Ірина Сидоренко, прес-секретар проекту. Кажуть, що в усьому світі завдяки word music  робиться промоція національній культурі , а музикантам  — світове ім’я. Українці це також розуміють, а тому не відстають від  тенденцій . Нині є популярними  фольклорні експедиції, які шукають і записують давні  українські пісні і мелодії,  матеріал обробляють у  студіях, інтерпретують і використовують для створення композицій у сучасних жанрах. Збірка „Млин» щорічно презентує найкращих представників вітчизняної етно та фольк музики і просуває їх у світі. Вже вийшли  дві однойменні збірки, які успішно розтиражовані не тільки в Україні, і й у Польщі, Чехії, Естонії. Автори проекту «Млин» почали роботу над комплектацією третьої збірки.

iryna_sydorenko.jpg

Ірина Сидоренко
Ірина Сидоренко

Галина Бабій: Як вам вдається реалізувати ці диски?

Євген Павлюковський: Проект не комерційний, але тієї діяльності, яку ми ведемо вистачає для того, щоб окупити проект і трішки розвивати. Але ми завжди відкриті для спонсорів.

Дмитро Тузов: На вашу думку, що потрібно зробити, щоб українську музику слухали в Європі?

Євген Павлюковський: Ми цим питанням переймаємося і будемо робити дискусії, які присвячені цьому. Наша музика повинна відповідати трьом критеріям — це має бути чітко, якісно і зрозуміло. Коли наша музика буде такою, то вона буде почута в Європі. На даний момент таких прикладів мало, але вони є.

Ірина Сидоренко: Хочу сказати, що те, що ні першого, ні другого диска вже немає і треба робити перевидання — вже багато про що говорить. Також вже є багато заявок від виконавців для наступного диску і нам є з чого обирати. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.