Слухати

Неприпустимо, щоб у кожній будівлі відкривався свій ЦНАП, — Калініченко

06 серпня 2016 - 08:02
Facebook Twitter Google+
Міністерства хочуть відкрити додаткові сервісні центри з надання послуг. Однак експертка переконана, що таке дублювання — марна витрата грошей
Неприпустимо, щоб у кожній будівлі відкривався свій ЦНАП, — Калініченко / Програми на Громадському радіо

dsc06280.jpg

Ольга Калініченко // «Громадське радіо»
Ольга Калініченко
«Громадське радіо»

Ольга Калініченко — експертка РПР (Реанімаційного Пакету Реформ) та Центру політико-правових реформ — гостя студії.

Наталя Соколенко: Пані Олю, наведіть приклад, коли відомство почало облаштовувати центри видачі своїх довідок? У скільки ці додаткові офіси обходяться нам як платникам податків?

Ольга Калініченко: Погоджуюся із вами у тому, що облаштування цих центрів відбувається за рахунок наших грошей — за кошти платників податків. Ще 10 років тому про ці центри ніхто навіть не говорив. Першими почали з’являтися дозвільні центри задля допомоги розвитку бізнесу. Але туди приходили громадяни і з земельних питань, і з питань будівництва та ін.

Тоді з’явилася ідея про облаштування єдиних центрів, куди зможуть звертатися і громадяни, і бізнес — і все це можна було б зробити в одному місці і за короткий час. Такі центри у світі почали працювати ще 20 років тому.

Ми теж пішли таким шляхом і здавалося, що все нормально. Але тепер кожне Міністерство хоче відкривати свої центри. Так, візьмемо, наприклад, Міністерство внутрішніх справ. Рік тому був проект про відкриття сервісних центрів МВС. Депутати його ще не прийняли, хоча там було вказано, що він створюється на два роки, а з 2016 по 2018 рік ці центри перейдуть до органів місцевого самоврядування. Все затихло.

А місяць тому шановний пан Аваков презентував відкриття такого сервісного центру в Києві на базі старого МРЕО. Це дійсно красиве приміщення, зручне, з електронною чергою, але люди там будуть отримувати ті документи, які б змогли отримувати в тому ж самому ЦНАПі.

Юрій Макаров: В ЦНАПах теж надають миттєві послуги?

Ольга Калініченко: До ЦНАПів є певні вимоги: вони розміщені в центрах міста, має бути електронна черга та все, що потрібно для комфортного отримання послуги. Передбачено, що їх режим роботи — зазвичай до 20 години і що працюють вони також по суботах. Тобто у  ЦНАПах є ті ж самі умови.

Наталя Соколенко: Відмінність ЦНАПів у тому, що послуги надаються за сталою ціною. А у центрах, які створюються додатково, — беруть гроші за швидкість, комфорт.

Ольга Калініченко: Так. Було б добре, якби гроші, які витрачаються на додаткові центри МВС, були єдино спрямовані на відкриття ЦНАПів, де бланки та довідки є безкоштовними.

1 серпня була на депутатській комісії Київради з питань власності. Там розглядалось питання, яке мене дуже здивувало: щодо створення районних сервісних центрів у покроковій доступності надання громадянам житлово-комунальних послуг.

Наталя Соколенко: Ще одна мережа?

Ольга Калініченко: Так! Не можна допускати, щоб у Києві у кожній будівлі відкривався свій ЦНАП. Це не економія ні часу, ні ресурсів, а витрата грошей громадян.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.