«Незаконний видобуток бурштину дає 20 млн грн щомісяця», – Олексій Гриценко

08 жовтня 2015 - 09:16
Facebook Twitter Google+
Також депутат Київради і активіст "Автомайдану" Олексій Гриценко заявив у ефірі "Громадської хвилі", що на київські вибори іде несправжній "Автомайдан"

Активісти «Автомайдану» були на суді в Рівному, де розглядалось питання повернення державі «Укрбурштину». Олексій Гриценко, депутат Київради, розповідає про перебіг та результати суду в Рівному, де розглядали питання повернення державі «Укрбурштину», а також про подальші плани руху та його ставлення до політичної діяльності.

Ілона Довгань: Щойно пройшла новина, що «Укрбурштин» повернули під контроль держави, цей суд був у Рівному, і ви туди їздили, як активісти «Автомайдану». Навіщо, чому, в принципі результати позитивні?

Олексій Гриценко: Ми кілька місяців тому підняли цю тему бурштину. Нас хвилювало два питання – це екологія і корупція, яка через бурштин охопила повністю всю вертикаль силових структур, соціально незахищених людей. Побачили, що сформувалась певна команда в ДАК «Укрполіметали», які почали наводити лад в цій сфері. Щодо «Укрбурштину», це підприємство більше 10 років знаходилось в процесі санації, і по суті ним керував комітет кредиторів, через керуючого санацією, через суддю, яка заслуховувала звіти, а реально нічого не відбувалось.

На цьому судді ми сьогодні почули, що за півроку цей комітет кредиторів не зміг навіть розглянути питання мирової угоди. Ми приїхали на перше засідання суду і побачили, що процес просто затягується. За нашою оцінкою, незаконний добуток бурштину дає кожного місяця близько 20 млн грн. Одразу ж, в період між двома засіданнями суду, було затримано цілу партію бурштину, і була спроба її потім повернути з державної власності. Ми теж намагались втрутитись в це питання, і суд вирішив правильно – не дав повернути з держвласності.

Ілона Довгаль: Ви могли б зробити партію, ви активні, ви в авангарді. Ви могли б піти собі в політику, але вирішили залишитись громадською організацією?

Олексій Гриценко: Ми обговорювали це і прийняли категоричне рішення, що «Автомайдан» не йде ні на які вибори. Зараз з’явилася партія-фейк, яку перейменував колишній депутат від Черновецького, назва «Автомайдан», і пішов на вибори, зараз навіть балотується в мери. До нас це ніякого відношення немає. І всім пояснюємо, що це ганебне явище. А для себе прийняли рішення, що наші люди можуть йти у владу від різних політичних сил.

«Автомайдан» визначив для себе напрямки подальшої роботи: перше – це боротьба з корупцією (МВС, суди, прокуратура в першу чергу) , друге –допомагати ініціативам громадян знизу, третє - допомога армії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.