Слухати

Нічого цінного і важливого вилучено не було, — речниця НАБУ  / Програми на Громадському радіо

Нічого цінного і важливого вилучено не було, — речниця НАБУ

06 серпня 2016 - 08:32
Facebook Twitter Google+
Проблема в тому, що ухвала Печерського суду, на підставі якої проводився обшук, є настільки дивною і загальною, що згідно з нею, працівники ГПУ могли вилучити будь-які матеріали, — каже Д. Манчжура

З нами на зв’язку речниця НАБУ Дарина Манчжура.

Наталя Соколенко: Дарино, що зараз відбувається у вашому офісі?

Дарина Манчжура: Зараз в офісі все спокійно та мирно. Співробітнику ГПУ покинули приміщення близько двох годин тому. Зробили це без жодних конфліктів. Нічого цінного і важливого вилучено не було.

Юрій Макаров: Як почуваються співробітники?

Дарина Манчжура: Блокування роботи НАБУ не було, на щастя, тому пересічні співробітники більше дізнавалися про те, що відбувається, з новин. Працівники власного спецпідрозділу НАБУ були залучені до забезпечення правопорядку. Вони просто спостерігали на першому поверсі. Все відбулося мирно: жодних захоплень чи спроб не чинилося. Єдине, що дійсно могло викликати питання — на першому поверсі стояло кілька спецпризначенців.

Юрій Макаров: Досить демонстративна згадка про те, що у вас є свої спецпідрозділи, — натяк на те, що ми можемо відстояти свої інтереси. Гіпотетично можливе силове зіткнення між НАБУ і прокуратурою?

Дарина Манчжура: Річ у тому, що була вранці інформація про те, що співробітникам ГПУ нібито перешкоджають в тому, щоб потрапити в будівлю, і там нібито планується залучати спецпідрозділ «Альфа». Але вона не підтвердилася і ніякого силового протистояння не було. Ми не вважаємо, що можливі якісь силові сценарії.

Проблема в тому, що ухвала Печерського суду, на підставі якої проводився обшук, є настільки дивною і загальною, що згідно з тим, як вона написана, працівники ГПУ могли вилучити будь-які матеріали, інформаційні носії в будь-якому приміщенні Національного бюро. Це є великий ризик і НАБУ має захищати і свої дані, і своїх працівників. Адже якби ГПУ почало це робити, дії були б незаконними. Це становило б дуже велику загрозу для матеріалів досудових розслідувань і тієї роботи, яку виконано на шляху розслідувань корупційних порушень детективами НАБУ.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.