Слухати

Нова навігація в київському метро — написи тестуватимуть офтальмологи / Програми на Громадському радіо

Нова навігація в київському метро — написи тестуватимуть офтальмологи

10 серпня 2016 - 08:05
Facebook Twitter Google+
Ми розраховуємо, що до липня 2017 року зможемо закінчити пілотний проект на «Майдані» та «Хрещатику», — розповідає гість.

13 987 686_10 210 119 081 592 468_682 501 563_o.jpg

Ігор Скляревський // «Громадське радіо»
Ігор Скляревський
«Громадське радіо»

Ігор Скляревський — дизайнер, засновник ініціативи «Агенти змін» розповідає, як зміниться навігація у метро.

Тетяна Трощинська: Незабаром в Києві, мабуть, ніхто не зможе загубитися. Принаймні, ті, хто вмітимуть читати те, що для них буде зроблено. Так-от, давайте розпочнемо із змін у метро.

Ігор Скляревський: Один із головних проектів «Агентів змін» — навігація у метро. Можливо, хтось вже бачив нові стенди зі схемою метро на «Майдані» та «Хрещатику». Біля них можна взяти безкоштовні кишенькові схеми українською та англійською мовами. Все як у Лондоні та Парижі. Це лише перший крок.

Вже понад півтора року ми працюємо над повноцінною системою навігації у метро. Це повний комплекс вказівників українською мовою й транслітерацією. Сподіваюсь, що до кінця серпня у вересні з’являться перші вказівники на «Хрещатику». Вони спочатку  будуть не надто презентабельні — прошу не лякатися. Тестування — невід’ємна частина дизайн-процесу, якщо його виконувати правильно.

Любомир Ференс: Як це виглядатиме? Будуть якісь інтерактивні табло?

Ігор Скляревський: Ні, це не будуть інтерактивні табло, а звичайні лайтбокси. Зараз проводимо тестування: чи це будуть світлі літери на темному фоні, чи традиційно темні літери на світлому. Ці тести проводимо спільно з офтальмологами для того, щоб з’ясувати, як і що конкретно за умов освітлення київського метро буде краще читатися.

Тобто в роботі інформаційного дизайнера творчості майже немає. Це інженерна робота: все вимріюється.

Любомир Ференс: Чи планується встановлювати якісь засоби навігації ззовні — до прикладу, біля метро?

Ігор Скляревський: З часом все обов’язково буде. Взагалі, яка логіка нашого проекту? В нас є пілотний проект, який запроваджуватимемо за домовленістю з метрополітеном спочатку на «Хрещатику» та «Майдані Незалежності». Він є тривалим, потрібно підготуватися — і з часом дійде до навігацій біля стел поряд із входами у метро.

Ми розраховуємо, що до липня 2017 року зможемо закінчити пілотний проект на «Майдані» та «Хрещатику».

Любомир Ференс: Як практично можна буде зорієнтуватись?

Ігор Скляревський: Одне із рішень, які раніше не використовувались у київському метрополітені, — буде пронумеровано виходи. Це потрібно для того, щоб люди, які користуються метро постійно, запам’ятали якийсь номер і пішли в його напрямку, а не шукали назв.

На кожній із станцій з часом будуть карти району навколо конкретної станції метро. На ній можна буде знайти необхідну інформацію, адресу, з’ясувати, який із виходів з метро є найближчим до цієї точки, запам’ятати номер і йти за вказівниками у його напрямку.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.