Слухати

Новий уряд забезпечив рік без позачергових виборів, — Оксана Сироїд

15 квітня 2016 - 09:43
Facebook Twitter Google+
Наш парламент залежний від олігархів та їхніх рішень. Очікувати повністю незалежного уряду, чи уряду, який гарантовано усуне корупцію, було б ілюзією, — вважає народний депутат та колишній віце-спікер
Новий уряд забезпечив рік без позачергових виборів, — Оксана Сироїд / Програми на Громадському радіо

Колишня віце-спікер Верховної Ради та народний депутат Оксана Сироїд коментує обрання нового Кабміну: чи зможе він працювати без корупції та чого очікувати за рік роботи уряду?

dsc_0033_1_0.jpg

Оксана Сироїд // «Громадське радіо»
Оксана Сироїд
«Громадське радіо»

Анастасія Багаліка: Чи задоволені ви вибором міністрів у складі Кабміну і чи вважаєте ви, що уряд працюватиме безкорупційно?

Оксана Сироїд: Всі нинішнні рішення потрібно оцінювати в контексті реальності. У нас залежний парламент. Він залежний від олігархів та їхніх рішень. Очікувати повністю незалежного уряду чи уряду, який гарантовано усуне корупцію, було б ілюзією. Прізвища тут не мають значення. Але уряд завжди є «продуктом» парламенту.

Ми, фактично, спромоглися із критичної ситуації вийти еволюційним шляхом. Це момент розвитку і дорослішання. Навіть факт, що реально фракції, які впливають на виконавчу владу взяли за неї відповідальність, — добрий знак. Потрібно розвиватися — тоді ми будемо отримувати результат.

Анастасія Багаліка: Новому Кабміну дали період недоторканності — 1 рік. Чого ви очікуєте за цей час?

Оксана Сироїд: Україна сьогодні є у крихкому становищі, тому потрібно розглядати цей рік як такий, що дасть можливість без потрясінь і спокійно розвиватися. Всі сподіваються, що уряд пропонуватиме рішення. Але той факт, що старий уряд пішов у відставку, а новий — сформований, є рік (і це означає убезпечення від передчасних виборів) — дуже позитивний ефект.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.