Слухати

Об’єднання курдських земель загрожуватиме суверенітету Туреччини

27 серпня 2016 - 08:10
Facebook Twitter Google+
Які наслідки може спричинити введення турецької армії в Сирію? Аналізуємо карту разом з тюркологом Олесем Кульчинським
Об’єднання курдських земель загрожуватиме суверенітету Туреччини / Програми на Громадському радіо

Любомир Ференс: Державне агентство «Анадолу» звинуватило у теракті курдську Робітничу партію Наскільки це може бути правдою і якщо це так, то чи можна це розцінювати як відповідь курдів на введення Реджепом Ердоганом військ?

Олесь Кульчинський: Наразі це відповідь курдів на введення турецьких військ у Джераблус. Теракти в Туреччині почалися з кінця минулого року. Частина з них відбувається від ІДІЛу, а частина – від курдської Робітничої партії. Два ворожих угруповання спрямовують теракти проти однієї і тієї самої держави. Відбувається сценарій розколу Близького Сходу, а активна його фаза – на території Туреччини.

Любомир Ференс: Аналітики пишуть, що Ісламській державі вигідна війна між курдами і Туреччиною. А ще шлях турецької армії пройде через сакральне для мусульман містечко Табік. Лунають апокаліптичні голоси.

Олесь Кульчинський: Те як ми дивимося на Схід відрізняється від того, як дивляться самі мешканці Сходу. В наукових колах Туреччини релігійні люди вишуковують ознаки Армагедону. Наприклад, зруйновані святині в Дамаску. Нам не потрібно надавати цьому великого значення. Але такий вигляд це має в уяві мешканців Сходу.

Щодо ІДІЛу, очевидно, що Ердоган увійшов  сегмент, що межує з сирійським Курдистаном, а на північ від нього є інший курдський анклав. Якщо ці два анклави з’єднаються, то це буде прямою загрозою Туреччині і її суверенітету. 

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.