Слухати

«Один із суб’єктів саботує створення суспільного мовника», — Світлана Остапа

15 січня 2016 - 08:50
Facebook Twitter Google+
Створення суспільного мовника вкотре відтерміновано. Хто гальмує процес і коли можна сподіватися суспільного радіо і телебачення, розповіла медіаекспертка Світлана Остапа
«Один із суб’єктів саботує створення суспільного мовника», — Світлана Остапа / Програми на Громадському радіо

img_1275_0.jpg

Світлана Остапа / «Громадське радіо»
Світлана Остапа
«Громадське радіо»

Світлана Остапа: Одна з ключовиих реформ — створення суспільного мовника — зривається через саботаж одного із суб’єктів, на базі яких має бути створене суспільне мовлення. Строки постійно корегуються. Дуже важко 30 суб’єктів підвести до одного знаменника. За планами, перший етап переходу — створення об’єднаної НТКУ — мав бути завершений до кінця року. Вони стали філіями, але не припинили діяльність як окремі юридичні особи. Із середини листопада строк плавно посунули до кінця січня. Ця дата ніби поки що зберігається, але один суб’єкт — «Укртелефільм» — відкрито саботує цей процес. Колектив ніби вже вдалось переконати, що реформа незворотня, але керівникцтво її саботує. За цими фактами відкрито кримільні провадження.

Ірина Соломко: Наскільки мені відомо, причина спротиву «Укртелефільму» пов’язана із їхньою будівлею?

Світлана Остапа: Той будинок, який вони будували зі ще одним інвестором, по-рейдерськи захопила інша фірма, з якою вони зараз судяться. За планом, вони мали б продати частину квартир, а на кошти розвивати «Укртелефільм». Тобто вони стверджують, що охороняють державне майно і пильнують державні інтереси. Насправді за минулий рік вони не виготовили ніякого продукту, частину обладнання здають в оренду — оце й уся їхня діяльність.

Студію хотіли перетворити на продакшн, який зніматиме фільми для суспільного мовника. Проте через «Укртелефільм» навіть 1 липня під питанням.

Андрій Куликов: Чи не можна змінити закон і вивести з переліку суб’єкта, який саботує процес7

Світлана Остапа: Це один зі шляхів, але у нас із ухваленням законів дуже важко. Цей закон прийнятий ще в 2014 р., але у ньому не було прописано механізмів створення суспільного мовника. Потім до нього внесли багато змін, і в теперішньому вигляді він був підписаний лише у квітні минулого року.

Андрій Куликов: Уявімо, що суспільне мовлення запрацювало. Де в новій системі буде місце «Громадському телебаченню» та «Громадському радіо»? Воно може зайняти один із каналів?

Світлана Остапа: Мені здається, це доцільна пропозиція, і ви вже почали цей процес. Іх «Громадським телебаченням» обговорювали варіант, що воно буде пропонувати суспільному ТБ свої проекти.

Ірина Соломко: Як буде вирішене питання із низькими зарплатами?

Світлана Остапа: Законом прописано, що це буде вирішувати наглядова рада.

Ірина Соломко: Чому іде така серйозна боротьба за «Укртелефільм», якщо у них мало кадрів і застаріле обладнання?

Сівтлана Остапа: У них непогана матеріальна база. Саме обладнання застаріле всюди, і є багато грантодавців, готових допомогти з цим, але вони зможуть це зробити лише тоді, коли буде створене публічне акціонерне товариство — юридична особа.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.