Слухати

Ольга Герасим’юк вимагає спростування «заяви п’ятьох», опублікованої на сайті Нацради

27 червня 2018 - 08:57
Facebook Twitter Google+
За її словами, в заяві, яка була підписана п’ятьма членами Національної ради та розміщена на офіційному сайті Нацради, проти її колеги були поширені неправдиві відомості
Ольга Герасим’юк вимагає спростування «заяви п’ятьох», опублікованої на сайті Нацради / Програми на Громадському радіо

Перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення подала заяву про звільнення з посади

Телефоном у ефірі Громадського радіо вона прокоментувала своє рішення:

«Протягом останніх декількох років я не раз заявляла всередині Національної ради про свою незгоду з системою ухвалення рішень, з непрозорістю ухвалення цих рішень і заполітизованістю до деяких підходів ухвалення рішень. Зараз ситуація загострилася і я хочу привернути до цього увагу. Хочу, щоб ми поговорили по це не просто в кабінетах, де ніхто не чує ці речі, тому що це торкається свободи слова, загальної ситуації з демократією, а також я прихильниця того, щоб регулятор, покликаний регулювати інформаційний простір, працював незалежно ні від кого.

Виникло це в зв’язку з тим, що в останній тиждень це питання особливо загострилося тим, що мої колеги вирішили в незрозумілий для мене спосіб провести певні засідання, на яких будуть розглядатися питання продовження чи непродовження ліцензій різним мовникам.

Я вимагала, щоб ці рішення були проговорені, відкриті, щоб я як перша заступниця голови Національної ради була присутня на цих засіданнях не для створення кворуму, де зможу красиво висловити свою позицію, але відповідати потім за ті рішення, які будуть ухвалені більшістю, а щоб я могла все-таки знати, як ми ці рішення ухвалюємо.

На сайті Національної ради була розміщена заява, яка підписана п’ятьма членами Національної ради. Це заява, яка, на мій погляд, є ганебною і неприпустимою, вона мені нагадує газету «Правда» дуже тяжких часів, коли група «товаріщей» засуджувала свого «товаріща» за якісь нібито скоєні ним вчинки. В цей спосіб проти мого колеги Олега Черниша були поширені неправдиві відомості наклепницького характеру, які викликали дуже прискіпливий інтерес до нього в суспільстві, які можуть коштувати йому (і не знаю, кому ще — не дай бог це станеться), дуже багато. Проти мого колеги спрямували гнів волонтерів, які очевидно, заплуталися в ситуації, через офіційний сайт повідомили, нібито Олег Черниш блокує непродовження ліцензії каналові «Інтер», який викликав дуже гостру реакцію в суспільстві через свою інформаційну політику, нібито саме Олег Черниш винен у тому, що Національна рада може залишити їх у ефірі. Це повна маячня».

Ольга Герасим’юк заявила, що вимагає, щоб її колеги спростували інформацію, яку вони поширили через ЗМІ та зробили це через офіційний сайт державного органу:

«Якщо ви подивитеся цей сайт, ви побачите, що вони її тихенько зняли, тому що ми поставили цю вимогу. Але вони нічого не спростували».

Слухайте повну версію розмови з Ольгою Герасим’юк в доданому звуковому файлі.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.