Слухати

Отруєння Скрипаля: що обумовлює медійний розголос?

12 березня 2018 - 10:50
Facebook Twitter Google+
У студії Громадського радіо говоримо з політологом-міжнародником Володимиром Кушніренком

Андрій Куликов: Наскільки гостро Велика Британія відреагувала на те, що називають спробою отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки?

kushnirenko.jpg

Володимир Кушніренко // Громадське радіо
Володимир Кушніренко
Громадське радіо

Володимир Кушніренко: Результати розслідування поки невідомі. Єдине, що ми знаємо: ніби-то визначили що це за характер отруйної речовини. Існує кілька версій і вони проробляються. Заяви Бориса Джонсона щодо цієї події викликають здивування, адже щоб робити якісь висновки варто дочекатися результатів експертиз. Спостерігаємо медійні хвилі навколо конкретної події: кожен пропонує свою версію. Цікавим власне є не настільки сам факт того, що відбулося отруєння, а те чому взагалі воно відбулося. 

Варто зважати також на процеси, які відбуваються одночасно з цією подією в інших країнах. Ті ж вибори президента в РФ. Заклики подібні до тих, які звучать зараз у Великій Британії, дуже сильно згуртовують електорат, якщо говорити про контекст з яким це подається в Росії. 

Зважаючи на сучасні досягнення науки цю операцію можна було зробити за допомогою речовин, які не вдасться ідентифікувати і приписати конкретному замовнику. В даному  ж випадку говоримо про заскорузлу, невдалу роботу, яка залишила стільки слідів після себе. 

Повну версію розмови дивіться у доданому відео файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.