Слухати

Пам’ять жертв Смоленської катастрофи у Польщі вшановують навіть не щороку, а щомісяця, – журналіст

11 квітня 2018 - 08:05
Facebook Twitter Google+

Гості

10 квітня 2010 року під російським Смоленськом сталася авіакатастрофа. Загинули президент Польщі Лев Качинський, низка високопосадовців, громадських діячів та представників духовенства – 96 людей

На зв’язку із студією Громадського радіо – Ігор Ісаєв, головний редактор українського порталу в Польщі «Prostir.PL».

Любомир Ференс: Ви зараз у Варшаві і були присутні на вшануванні пам’яті жертв катастрофи під Смоленськом.

igor_isayev_0.jpg

Facebook: Igor Isajew
Ігор Ісаєв
Facebook: Igor Isajew

Ігор Ісаєв: Урочистості щодо вшанування пам’яті жертв Смоленської авіакатастрофи відбуваються у Польщі навіть не щороку, а щомісяця. Для цього спеціальне слово вигадали «місячниця».

Щомісяця 10 числа збиралися кількасот прихильників правлячої партії, ввечері мали службу у кафедральному варшавському соборі і звідти центральною туристичною вулицею Варшави Краківською йшли під президентський палац. 10 квітня 2010 року варшавці почали масово нести туди квіти, вінці і т.п.. Це був сильний порив польського суспільства.

Спочатку Ярослав Качинський навіть не приходив на ці «місячниці». Але коли зрозумів, що з того можна зробити добру політику, то змінив своєставлення. І коли його партія прийшла до влади «місячниці» стали головною політичною урочистістю місяця, починаючи з 2015 року. Коли це стало такою популярною подією, то у суспільстві почалися протести проти цього.

Лариса Денисенко: Який політичний сенс продовження цієї боротьби? Чому це настільки заполітизовано?

Ігор Ісаєв: Думаю, що Ярослав Качинський відчуває, що ці «місячниці» допомогли йому прийти до влади у 2015-му. Коли його партія боролася за владу, то у їхніх словах був сенс, вони розказували про боротьбу і т.д. Тепер, коли вони при владі, з цими словами треба щось робити. Тому Качинський вигадав спеціальну нову комісію по дослідженню катастрофи, щоби підвести до ідеї про замах та вибухівку в літаку. Та голову цієї комісії Антонія Мацеревича відправили наприкінці минулого року у відставку. Раніше він був міністром оборони і у ієрархії партії Качинського завжди був важливою людиною.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.