Слухати

Підприємства, вартістю нижче 250 млн. гривень продаватимуться на платформі ProZorro

10 листопада 2017 - 08:34
Facebook Twitter Google+
Вчора, 9 листопада Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект про приватизацію держмайна. Деталі коментує Олексій Соболев, керівник проекту ProZorro.Продажі

dsc04947_1500x997.jpg

Олексій Соболев // Громадське радіо
Олексій Соболев
Громадське радіо

На зв’язку з Громадським радіо Олексій Соболев, керівник проекту «ProZorro.Продажі». Обговорюємо нові правила приватизації держмайна, які закріплені у законопроекті № 7066:

Ірина Славінська: Через «ProZorro.Продажі» можна буде запустити малу приватизацію. Наскільки малу?

Олексій Соболев: У законі визначено, що всі підприємства або активи, які виставляються на приватизацію нижче від вартості 250 мільйонів гривень – вважаються малою приватизацією, тобто все це буде продаватися на платформі «ProZorro.Продажі».

Ірина Славінська: Як це відбуватиметься, відколи?

Олексій Соболев: Державна власність вже продається, бо платформа вже працює, вона запущена і там все проходить, але приватизаційні аукціони ще не відбуваються. Вони будуть проходити після того, як Парламент затвердить закон у другому читанні. Але технологічно ми вже готові це приймати. Фонд держмайна буде виставляти на платформу свої лоти, – наприклад, будівля чи держпідприємство, яке складається, зазвичай, з будівлі або двох, якісь фоточки, і опис цього. За два-три тижні реєструються люди на сорока майданчиках, які вже підключені до платформи.

Читайте також: Збитки держпідприємств через корупцію перевищують 20 мільярдів гривень, — нардепка Пташник

Якщо ви зацікавитесь, і в Google наберете: приватизація, купити у держави, то вам обов’язково покажуть куди прийти і як підключитись. Потім, у день аукціону ви приходите на аукціон. У законі вказано два типи аукціонів. Спочатку уряд намагатиметься продати на аукціон на підвищення ціни, тобто є стартова ціна – мільйон гривень на будівлю, і на аукціоні ви змагаєтесь, підвищуючи її. Якщо це не вийде, то потім будуть аукціони на пониження ціни: стартує з мільйона, і знижується через кожний проміжок часу, хто зупинить це зниження перший – той і купив. Ось такий алгоритм.  Це дозволить все швидко продати.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.