Слухати

Півроку блокади ОРДЛО. Чи досягла вона своєї цілі?

15 вересня 2017 - 09:37
Facebook Twitter Google+
15 вересня виповнюється півроку від початку офіційної блокади окупованих територій Донбасу. Про ефективність цих заходів говоримо з Дмитром Снєгирьовим

Дмитро Снєгирьов, співзасновник громадської організації «Права Справа» розповів про те, чого досягла блокада ОРДЛО за півроку:

«Блокада і досягла своєї мети і не досягла. Вдалося зламати схеми незаконного постачання вугілля з окупованих територій на територію України. Йшлося про те, що на тимчасово окупованих територіях Луганської області вугілля видобувалося по ціні 300-400 гривень за тонну, в той час як на українських ТЕЦ воно закуплялося по ціні 1750 гривень, себто ота знаменита формула «Роттердам+». Оцю схему вдалося поламати, вдалося привернути увагу до питання переоснащення українських ТЕЦ з антрациту на газове вугілля, і взагалі диверсифікацію постачання вугілля. На разі стоїть питання заміни антрациту з Донбасу відповідно на вугілля навіть зі США. Друге, чого вдалося досягти – пішли розрахунки за воду. Одним з питань блокади було безкоштовне постачання електрики, води і газу на ті території.  Вдалося забезпечити постачання електроенергії на Авдіївський коксохім, тому деякі питання вдалося вирішити, але не вдалося вирішити питання постачання контрафакту, сірої продукції, яка виробляється на тих територіях, я маю на увазі лікеро-горілчані, тютюнові, і відповідно контрафактне постачання золотих виробів, банківських та ювелірних злитків», – сказав він.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.