Слухати

По нам стріляли з кулемета — Марія Зав’ялова з позицій ЗСУ під Донецьком

20 березня 2016 - 07:50
Facebook Twitter Google+
Марія Зав’ялова, журналістка «Громадського радіо» з лінії фронту телефоном: субота була відносно спокійною, але ми стали свідками перестрілок зі стрілецької зброї
 По нам стріляли з кулемета — Марія Зав’ялова з позицій ЗСУ під Донецьком / Програми на Громадському радіо

mariya_zavyalova_0_0_0.jpg

Марія Зав'ялова //
Марія Зав’ялова

Журналістка «Громадського радіо» Марія Зав’ялова телефоном розповіла про події на передовій з однієї з «нульових» позицій. За її словами, іде перестрілка, станом на 21:13 годину 19 березня вона тривала вже близько 40 хвилин: «Чути постріли зі стрілкової зброї та мінометів».

Також Марія говорить про пережитий обстріл у Красногорівці: «Єдині втрати — це перебори з алкоголем і пов’язані з ким поранення», — підсумовує Марія Зав’ялова словами, почутими від одного з лікарів 128-ї бригади.

Кирило Лукеренко: Де ти зараз перебуваєш?

Марія Зав’ялова: Я знаходжуся на одній з «нульових» позицій — крайня позиція біля Донецька. Ведуться активні бойові дії, я чую перестрілку зі стрілкової зброї та мінометів.

Кирило Лукеренко: Це зараз почалося чи триває певний час?

Марія Зав’ялова: Це триває десь хвилин 40.

Кирило Лукеренко: Що за цей день відбулося, які враження?

Марія Зав’ялова: Ми сюди приїхали вранці і спочатку була дуже незвична тиша, хоча у Пісках зазвичай дуже напружена обстановка. Але сьогодні вдень було дуже тихо і бійці це пояснювали тим, що місія ОБСЄ мандрує Донецькою областю і коли вони їздять, то бойовики не відкривають вогонь.

Але біля 17:00, коли ми приїхали на одну з «нульових» позицій біля Красногорівки, ми перебували там близько 15 хвилин і по нам відкрили вогонь з великокаліберного кулемета.

Кирило Лукеренко: Чи все нормально, ніхто не поранений?

Марія Зав’ялова: Так, все закінчилося нормально. Всі полягали і десь за 5 хвилин це закінчилося.

Кирило Лукеренко: У тих підрозділах, яких ви сьогодні були, там були сьогодні втрати?

Марія Зав’ялова: Наскільки я бачила, втрат сьогодні не було. Перед тим, як ми поїхали на цю крайню позицію, ми були в медслужбі — це 128 бригада і там лікар сказав, що за останній час ніяких поранень не було. Єдині втрати — це перебір з алкоголем і пов’язані з цим поранення.

Кирило Лукеренко: Що кажуть українські військові стосовно того, що відбувається зараз на передньому краї? Чого очікувати?

Марія Зав’ялова: Останні 3 дні, як мені повідомляли бійці, було настільки тихо, що вони почувалися якось незвично. 128 бригада зайняла свої позиції нещодавно, тому вони передбачали, що буде гаряче, особливо тому, що у ЗМІ та штабах повідомляють про загострення ситуації. Бійці кажуть, що вони зовсім не очікували, що у районі Донецька буде настільки тихо.

Вони вважають, що це просто маленька ескалація і вона не така велика, як її подають.

Кирило Лукеренко: Тобто те, що зараз відбувається під Авдіївкою, не надто віддзеркалюється на інших ділянках?

Марія Зав’ялова: Так. Нажаль, я сьогодні не змогла потрапити до Авдіївки, але вона знаходиться не дуже далеко. Вдень було тихо. Я вважаю, якщо  б там щось було, то ми б це почули.

Сьогодні я розмовляла з офіцерами 128 бригади і вони кажуть, що тут немає такої великої ескалації і взагалі, що це не ескалація, а політичні загравання.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.