Слухати

Поліція гарантує безпрецедентні заходи безпеки — організатори Маршу Рівності

03 червня 2016 - 07:59
Facebook Twitter Google+
6-13 червня 2016 року у Києві відбудеться п’ятий Міжнародний форум «КиївПрайд 2016» — близько двадцяти просвітницьких та дискусійних заходів
Поліція гарантує безпрецедентні заходи безпеки — організатори Маршу Рівності / Програми на Громадському радіо

anna_sharygina.jpg

Анна Шаригіна // «Громадське радіо»
Анна Шаригіна
«Громадське радіо»

12 червня в рамках «КиївПрайд 2016» пройде традиційний Марш Рівності — мирна хода на підтримку ідей особистої і суспільної безпеки, прав людини та недискримінації

Цього року ця подія буде нагодою протестувати правозахисні структури і міську владу на можливість забезпечити право громадян на мирні зібрання.

Про це  поговоримо більше з представницями оргкомітету — Анною Шаригіною та Русланою Панухник.

Ірина Славінська: Що таке КиївПрайд?

Анна Шаригіна: КиївПрайд — це міжнародний форум ЛГБТ-людей, тобто лесбійок, геїв, бісексуалов та трансгендерних людей.

7 червня відбудеться відкриття. Ми анонсуємо програму, яка включатиме кілька дискусій, кінопереглядів. Це інтелектуальна складова, на якій ми робимо наголос, а також це майданчики для того, щоб різні люди зустрілися з ЛГБТ-представникам і могли мати з ними діалог.

12 червня відбудеться Марш рівності.

ruslana_panuhnyk.jpg

Руслана Панухник // «Громадське радіо»
Руслана Панухник
«Громадське радіо»

Ірина Славінська: І варто нагадати, що минулого року Марш рівності пройшов не дуже вдало — представники деяких організацій завдали фізичної шкоди учасникам і поліцейським. Чи ведете ви переговори в цьому році  з правоохоронними органами та Київською мерією щодо заходів безпеки?

Руслана Панухник: Цього року ми розпочали переговори заздалегідь, в нас вже було близько 10-ти зустрічей з поліцією і київською мерією. Поки що комунікація йде дуже добре.

Ірина Славінська: Це чиновники йдуть на контакт чи це наслідок роботи оргкомітету?

 Руслана Панухник: Позитивні процеси йдуть з обох сторін. На відміну від минулого року, влада і поліція вже не переконують нас відмінити марш, а приймають це, як даність.

Ірина Славінська: Чи вже є якісь безпекові гарантії?

Руслана Панухник: Ми повністю проаналізували всі наші помилки минулого року як з нашого боку, так і з боку поліції. Наразі поліція нам гарантує максимальну співпрацю і безпрецедентні заходи безпеки.

Цього року ще одним нашим здобутком є те, що ми з березня готуємо волонтерів безпеки. Це не самооборона, а, скоріше, менеджери натовпу, які зможуть його організувати, показати в разі чого шляхи відходів, та будуть відповідати за певну кількість людей, закріплених за кожним з цих волонтерів.

Василь Шандро: В чому сенс вашого маршу?

Анна Шаригіна: Ми проводимо Марш рівності, щоб наступні роки почуватися у більшій безпеці. І в тому році ми показали владі, що ми налаштовані серйозно, знаємо про свої пава і будемо їх відстоювати.

Василь Шандро: Чому це не провокація людей, які не підтримують ці тенденції?

Анна Шаригіна: На жаль, в Україні немає культури мирних зібрань. На мирні акції не виходять люди з обмеженими можливостями, ромські люди тощо. Тому людина, яка хоче покритикувати мирне зібрання, використовує слово «провокація», але я не розумію, в  чому вона.

Василь Шандро: Аргументи противників?

Анна Шаригіна: Посилаються на Біблію, говорять про аморальну поведінку.

Ірина Славінська: Які аргументи можна привести на користь проведення Маршу рівності?

Руслана Панухник: Ми піднімаємо у публічному просторі питання про видимість цієї групи ЛГБТ-людей, про дискримінацію, якої вони зазнають, і в якій небезпеці почуваються щодня. Цього року ми будемо говорити саме про безпеку.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.