Слухати

Пологи на камеру: у Києві відкрилася фотовиставка про народження дітей

18 травня 2018 - 12:25
Facebook Twitter Google+
Фотографиня Тетяна Клименко розповідає про виставку «Всесвіт. День перший»
Пологи на камеру: у Києві відкрилася фотовиставка про народження дітей / Програми на Громадському радіо

Гостя ефіру – фотографиня Тетяна Клименко.

Тетяна Клименко: Як фотографу мені хотілося передавати щирі емоції, які виникають у людей в ситуаціях, коли вони себе абсолютно не контролюють. Тому виникла ідея познімати пологи. В процесі зйомок я зрозуміла, що це саме ті зйомки, які неможливо повторити.

Євген Павлюковський: Наскільки охоче матері погоджувалися, що в ситуації, коли вони себе не контролюють, їх будуть знімати?

Тетяна Клименко: Спочатку вони не погоджувалися, це було складно.

Євген Павлюковський: Як ви їх вмовляли?

Тетяна Клименко: Показувала роботи колег з Європи. Знайшлася перша клієнтка. Вона працює на телебаченні, їй це дуже близько. Вона мені написала, ми зустрілися, і у нас все вийшло.

Сергій Стуканов: Однією з цілей проекту було змінити сприйняття пологів. Як ваше сприйняття пологів змінилося після цього проекту?

Тетяна Клименко: До зйомки пологів я не дуже хотіла дітей. Як дитячому фотографу мені достатньо дитячої атмосфери. Коли я вийшла після першої зйомки, сіла в машину, я подумала: «Господи, як  я хочу дітей». Є багато жінок, які бояться, є якісь причини, які заважають. Я думаю, що сприйняття пологів через фотографію, через сприйняття пологів з художньої сторони допоможе донести багатьом жінкам, що це не так страшно, як можна прочитати в інтернеті чи в соціальній мережі, це дуже красиво.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.