Слухати

Порошенко мав би не доводити ситуацію до того, що при ньому лаються, – Димов

17 грудня 2015 - 00:34
Facebook Twitter Google+
Політичний експерт Валерій Димов розповів про своє бачення сварки Саакашвілі і Авакова
Порошенко мав би не доводити ситуацію до того, що при ньому лаються, – Димов / Програми на Громадському радіо

Наталія Соколенко: Що ви думаєте про відео з Національної ради реформ, яке з’явилося сьогодні?

Валерій Димов: Я не буду говорити про це на особистісному рівні, а спробую зрозуміти, що стоїть за цими персоналіями, цими подіями. Міхеїл Саакашвілі – людина, яка в 2003 році фактично зробила революцію в своїй країні; напроти нього сидять люди, які нічого не зробили для перемоги революції. Коли відбувались події 2 роки тому, вони товклися на сцені. Саакашвілі 9 років був при владі, проводивши реформи. Всі люди ототожнюють його з харизматичним лідером, який спроможний проводити реформи. В нас всі практично реформатори ототожнюються з грузинами. Саакашвілі у себе в країні створив такі умови, що Ека Згуладзе в 26 років з освітою «Міжнародна журналістика» в Грузії отримала соціальні ліфти, які дозволили їй зайняти ту посаду, на якій можливе проведення реформ.

Я не хотів би тут говорити, хто правий, хто неправий. Влада, держава і сама країна зараз значно втрачає від цих речей. Ці конфлікти, нерозв’язані питання та відірваність порядку денного від порядку денного пересічних громадян, не просто діють проти влади, але й проти держави і країни.

Наталія Соколенко: Мені здається, що це все-таки прогрес, адже ця сценка має не лише мінуси, але й плюси. Адже неможливо уявити таку дискусію, наприклад в Росії…

Валерій Димов: Зараз в нас динамічне суспільство після подій, які відбулися. В цій події немає позитиву в персональних обвинуваченнях і тій лексиці, яка там звучить. Але є позитив – не було б Саакашвілі, була б інша людина. Позитив в тому, що коли ми говоримо про Майдан – це те, що рухає людьми – він заходить в Кривий Ріг, Миколаїв, Верховну Раду… Попит людей на зміни рано чи пізно буде знаходити підтримку в різних місцях.

Тетяна Трощинська: Коли Саакашвілі говорить, що Кабмін очолює корупцію, то на ці факти мало б реагувати Національне антикорупційне бюро. На цьому записі ми чуємо, як ледь пробивається голос Президента Петра Порошенко. Чи достатньо реагують відповідні органи на цю ситуацію? Чи мають бути відставки?

Валерій Димов: Вони мали би бути. Якби були відставки, то не було би Пісного і Парасюка, який б’є його в прямому ефірі. Порошенко не мав би доводити ситуацію до того, що при ньому брутально лаються, тому що все це делегітимізує і владу Порошенко. На рівні технологій він мав би показувати, що дійсно іде боротьба з корупцією. Якщо люди не довіряють прокурорам і судам то цю довіру треба відновлювати справжніми конкретними діями.

Наталія Соколенко: Чи вважаєте ви, що ті люди, які зараз є при владі, можуть діяти інакше?

Валерій Димов: Нічого іншого вони не могли вдіяти, бо ці люди товклися на сцені, думаючи, хто зараз буде виступати. Все одно активні громадяни перемогли, всупереч навіть таким діям влади.

Повний варіант розмови слухайте у звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.