Слухати

Порошенко перестав вдавати демократа, — нардепка Шкрум про зміни до закону про держслужбу

11 листопада 2017 - 09:37
Facebook Twitter Google+
Парламент проголосував за зміни до закону про держслужбу, тим самим змінивши порядок призначення керівників обласних державних адміністрацій. Ситуацію коментує народна депутатка України Альона Шкрум

alona_shkrum_1.jpg

Альона Шкрум // Громадське радіо
Альона Шкрум
Громадське радіо

Гостя ефіру — Альона Шкрум. Народна депутатка від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Вона розповіла, чому, на її думку, такі поправки до Закону «Про державну службу» є посяганням на демократію:

 «Держслужбовець не може бути політичною фігурою. Реформа була під тиском європейців і полягала у тому, щоб розділити політику від державної служби, щоб він служив нейтрально, і не робив за допомогою свого ресурсу, своїх можливостей, бюджету громади політику. Тому заборона бути членом політичної партії вищим дерслужбовцям в державі, заборона одночасно бути і депутатом і держслужбовцем – це абсолютно нормальна історія в Європейських країнах. Ну і конкретні професійні якості. Тому що людина, яка керує районом, де 100 000 людей, 70 000 людей, 100 людей у нього тільки в державній адміністрації – він має мати якісь базові знання і навички.

У нас в законі була вимога, щоб він мав 7 років досвіду, з яких 3 – це досвід управлінський, знав українську мову, і мав вищу освіту. Як на мене – нормальні вимоги. Зараз це теж скасовано. Тобто людина, яка закінчила 9 класів школи і не знає українську мову – тепер зможе бути призначена Головою району, або навіть головою цілої області.

Читайте також: Загроза чесним виборам: тепер голова держадміністрації може бути політиком і агітувати, — нардепка Шкрум

Цей Президент є псевдодемократичний, і він, очевидно, вирішив, що він награвся у псевдодемократію, ніхто не вірить, що він демократ уже, тому він може показати своє обличчя для суспільства. І воно побачать зараз, що якісь можливі позитивні шанси буди перекреслені, і були перекреслені Президентом України, і голосами фракції БПП», – сказала Альона Шкрум.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.