Порушення під час мобілізації: погляд волонтерів і правників

23 липня 2015 - 11:02
Facebook Twitter Google+
Які порушення в мобілізації діагностують волонтери та правозахисники?


Волонтерка з Донбасу з позивним Лілі Сова говорить, що в Донецькій області «під мобілізацію попадають всі без розбору — навіть ті, хто ненавидить Україну, хто бігали з прапорами ДНР і ходили на референдум». На її думку, така ситуація — провина воєнкомів, особливо в маленьких містах, де всі всіх знають. «Країну мають захищати люди мотивовані».
Віктор Пальнюк, адвокат, котрий спеціалізується на захисті прав мобілізованих, і який провів першу хвилю мобілізації у військовому комісаріаті, говорить, що в проведенні мобілізації багато залежить від верхівки, котрі здатні вирішити багато правових колізій: «Завдання військовозобов’язаних, яким на блокпостах намагаються вручити повістку — зафіксувати це на відеокамеру та повідомляти про факт вчинення такого правопорушення». Також адвокат описує інші  порушення під час мобілізації:

«Великим порушенням є також публікація списків призовників у під’їздах будинків, також поширеним порушенням є делегування повноважень військкомматів головам ЖЕКів або двірникам».

За його словами, призовники рідко звертаються з заявами про порушення своїх прав.
 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.