Слухати

Правоохоронці реагують приблизно на 30% звернень щодо корупції, ― Канєвський

15 грудня 2016 - 07:00
Facebook Twitter Google+
Проте, навіть за такого рівня реакцій на звернення позитивний ефект може бути відчутним, вважає координатор Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» Гліб Канєвський
Правоохоронці реагують приблизно на 30% звернень щодо корупції, ― Канєвський / Програми на Громадському радіо

Любомир Ференс: Всеукраїнський рух «Під контролем» співпрацює з Генпрокуратурою?

Гліб Канєвський: Ми протягом останніх півроку пишемо скарги до Генпрокуратури на будь-які корупційні повідомлення в медіа по регіонах. За цей час між нами виникли робочі відносини.

Сьогодні ми підбили підсумки піврічної співпраці, щоб показати, що на місцевому рівні продовжується жорсткий «дерибан» як владою, так і опозицією. Гроші крадуть на тендерах, незаконно приватизують комунальне майно, на нечесних аукціонах чи й без них купують землю.

У Києві розташовано багато органів центральної влади, тому тут немає команди, яка боролася б з корупцією на місцевому рівні. Влада робить достатньо, щоб здатися демократичною і чесною, але сильних команд, які б її контролювали, фактично нема.

У регіонах внаслідок децентралізації побільшало грошей у бюджетах, і наприкінці 2015 р. прийшла нова влада, яка почала активно використовувати ці гроші у сферах, у яких важко підрахувати витрати (ремонт доріг, утеплення будинків тощо).

Децентралізація означає, що краще красти на периферії: і контролю менше, і грошей більше. Водночас це означає, що на місцевих активістах набагато більше відповідальності.

Євген Павлюковський: Які успіхи руху «Під контролем» за час його існування?

Гліб Канєвський: В Івано-Франківську міський депутат купив на аукціоні землю у міськраді. Про цей аукціон ніхто не знав, зараз перевіряють тих чиновників, які організовували аукціон.

У Білій Церкві фірма дружини міського голови отримала без тендеру півмільйона гривень на створення сміттєвого майданчика. Там зараз також тривають перевірки.

Перед Днем Незалежності у Вінницькій облраді депутати від «Солідарності» проголосували за те, щоб їх включили до списку поважних людей регіону, що передбачає премію із бюджету близько 5 тис. грн. Зараз це розслідує поліція, вона інкримінує їм конфлікт інтересів, що загрожує штрафом.

Євген Павлюковський: Наскільки охоче співпрацюють місцеві органи прокуратури?

Гліб Канєвський: Із Генпрокуратурою ми співпрацюємо, тому що наш осередок знаходиться у Києві. Коли змінився Генпрокурор, із прокуратури почали дзвонити й уточнювати інформацію, просити, щоб ми допомогли щось знайти.

Прокуратури в регіонах реагують на звернення після того, як ми звертаємося до Генпрокуратури і кажемо, що є цікава справа у конкретному регіоні.

Євген Павлюковський: Чи є у вас статистика щодо поданих звернень?

Гліб Канєвський: Протягом півроку ми відправили близько 200 повідомлень про корупцію. В основному скарги, де корупція очевидна, задовольняють швидко. Кримінальні справи, що стосуються розкрадання майна, ще тривають.

Правоохоронці реагують приблизно на 30% звернень, але якщо вони всі будуть задоволені, це матиме позитивний ефект.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.