Слухати

Прем’єр та його фракція не підтримали Закон про дорожній фонд, — депутат / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Прем’єр та його фракція не підтримали Закон про дорожній фонд, — депутат

05 лютого 2016 - 08:48
Facebook Twitter Google+
Говоримо про план дій уряду на наступні 12 місяців, відкликання заяв про відставку Міністрів та про перемоги і зради стосовно нещодавно (не) прийнятих Законів

Гості студії — Олег Осуховський від «Свободи», Андрій Вадатурський — представник  БПП та Вадим Івченко від фракції «Батьківщина».

Наталя Соколенко: Пане Андрію, як відбувалося сьогодні засідання фракції БПП?

Андрій Вадатурський: У нас було два засідання фракції: перше о 9 ранку, на яке було запрошено Міністра економіки, однак від, кажучи, що перебуває на лікарняному, не прийшов; друге — під час обідньої перерви, на якому вирішували, що робити далі. Звісно, це не дуже добра новина для партії взагалі, адже такий скандал не на руку будь-якій політичній силі. Що вирішено?

По-перше, вирішили, що цією ситуацією стовно заяви Айвараса Абромавичуса має займатися НАБУ (Національне антикорупційне бюро України).

По-друге, ми підтримали Кононенка у тому, що він написав заяву в НАБУ.

По-третє, ми звернулися до уряду із пропозицією провести прозорий конкурс на посади очільників 30-ти найбільших державних підприємств.

Наталя Соколенко: Вадиме, що ви можете сказати стосовно висловлювання Яценюка «Ми працюватимемо єдиною командою. Готуємо план дій на наступні 12 місяців». Що це означає? Не буде ніяк замін?

Вадим Івченко: Сьогодні майже 50% населення підтримує перезавантаження парламенту. А головне, що не підтримують діяльність уряду — більше за 70%. Сьогодні рейтинг Прем’єр-міністра — 1%. «Батьківщина» вже з літа вимагає системного перезавантаження. Саме системного, а не часткового.

План дій один: заслухати звіт уряду і або затвердити програму на наступні 12 місяців, або ж уряд має написати заяву та піти у відставку. Наразі, фракція «Батьківщина» розцінює роботу уряду як негативну.

Ірина Соломко: Олеже, як ви вбачаєте всю цю ситуацію?

Олег Осуховський: Арсеній Петрович сказав, що працюємо єдиною командою, а краще б вони всією командою пішли. Однозначно, уряд має піти у відставку. А на посади великих підприємств має бути проведено прозорі конкурси.

Наталя Соколенко: Як ви ставитеся до слів Мустафи Найєма стосовно того, що питання, хто очолюватиме уряд, створений парламентською коаліцією, вирішується в Адміністрації Президента, а не в парламенті, як те мало би бути.

Андрій Вадатурський: У нас багато центрів впливу. В цьому беруть участь і посли, і кредитори, і МВФ. Я проти твердження, що це питання вирішується в одному місці. Нам має бути байдуже, яке прізвище очолюватиме уряд.

У нас є чудова коаліційна угода, яку ми повинні трохи підправити після звіту уряду. Зрозуміти, чого не виконано і як це виправити. Міністри мають працювати над однією спільною програмою.

Причиною того, що ми зараз маємо є те, що у нас не було програми. Нам потрібна одна програма і для уряду, і для парламенту — тоді уникнемо чвар між ними. Кожен Міністр має відповідати за свій конкретний пункт у цій програмі.

Зараз у нас є окремо програма і є окремо коаліційна угода, тому й виникають суперечки: не зрозуміло, хто і за що відповідає. Сьогодні ж коаліція не працює разом з урядом, а його критикує.

Наталя Соколенко: Рада сьогодні ухвалила рішення щодо перейменування 175 населених пунктів на виконання Закону про декомунізацію. Олеже, наскільки ви задоволені цим?

Олег Осуховський: Однозначно, ця реформа мала відбутися ще у 90-х. Звісно, стикаємось із несприйняттям, незадоволенням людей, які звикли до старих назв, але розуміємо необхідність змін назв, які стосувалися діячів комуністичного режиму.

Наталя Соколенко: Закон про дорожній фонд, на жаль, не набрав достатньої кількості голосів. Андрію, ваш коментар.

Андрій Вадатурський: Дорожній фонд міг би вирішити проблему з дорогами. Я наводив цифри: сьогодні 40% доріг в Україні зруйновано, кошти на них виділяються за залишковим принципом. Ми хотіли скасувати ручний режим розподілу коштів та замінити його на автоматичний. Тоді гроші, отримані від акцизу, йшли б не у загальний бюджет (а звідти за залишковим принципом виділялися б на дороги), а безпосередньо на будівництво та ремонт доріг. Прикро, що Народний фонд не підтримав Закон. Міністр інфраструктури підтримав, а Прем’єр та його фракція — ні. В кулуарах мені пояснили, що Народний фронт запропонував змінити керівника Украавтодору і підтримав би законопроект, якби ми підтримали їх кандидатуру. Однак офіційного пояснення від Народного фронту немає. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.