Слухати

Прес-конференція президента: нічого нового чи лаконічно про найважливіше?

15 січня 2016 - 08:00
Facebook Twitter Google+
Прес-конференцію президента, перебіг Мінських переговорів та заклик Яценюка не платити за неякісні комунальні послуги обговорювали народні депутати Вадим Івченко («Батьківщина») та Ірина Фріз (БПП)
Прес-конференція президента: нічого нового чи лаконічно про найважливіше? / Програми на Громадському радіо

Ірина Соломко: Чи дав президент відповіді на ключові запитання, які є у сусільстві?

Вадим Івченко: Я хотів почути про зустріч із персоною нон-грата у Європі — Гризловим. Ми два дні чекали на інформацію про ту зустріч. Все інше було відомим. Новиною для мене стало те, що президент не збирається продавати 5 канал, хоча обіцяв продати увесь бінес, коли йшов на вибори.

Ірина Фріз: Президент максимально лаконічно відповів на усі питання суспільства, які потребували його відповіді як першої особи у державі.

friz_ivchenko_0.jpg

Ірина Фріз та Вадим Івченко / «Громадське радіо»
Ірина Фріз та Вадим Івченко
«Громадське радіо»

Ірина Соломко: Серед експертів є думка, що конференція була проведена в контексті візиту Гризлова. Це було несподіванкою для журналістів.

Ірина Фріз: Ця прес-конференція була запланована на січень. Візит Гризлова також не був неочікуваним, тому пов’язувати прес-конференцію з цим не варто.

Вадим Івченко: Для депутатів ця прес-конференція також була несподіванкою. Я хотів почути, чому Гризлов прибув з візитом до Києва, якщо у нас є місця для таких зустрічей і контактні особи, які цим займаються. Чому з ним говорив особисто президент? Щодо іншого — він дав відповіді на запитання, які обговорювалися протягом року, і не повідомив практично нічого нового. Хочеться вірити, коли обіцяють відновлення кордонів держави, проте депутати навіть не знають стратегічних деталей Мінських угод.

Ірина Соломко: Чи можна вважати появу Гризлова позитивним сигналом?

Ірина Фріз: Заміна попереднього перемовника — це підвищення рівня перемовин і резонанс для міжнародної спільноти. Мінські угоди — це визнання Росією, що вона є стороною конфлікту на Донбасі.

Андрій Куликов: Так «конфлікт» чи «війна»?

Вадим Івченко: Ні для кого не секрет, що це збройна агресія. Порошенко сьогодні чітко сказав, що супутники показують, що постійно перетинається кордон російськими військами.

Ірина Фріз: Якщо ми почнемо філологічну дискусію, як це назвати, це забере час, проте всі і так розуміють значення подій. Збройна агресія — це той самий конфлікт. Ми можемо називати це війною, але тоді повинні розуміти, що має бути введено воєнний стан і всі обмеження, пов’язані з ним. Тому потрібно розуміти, що несуть із собою певні терміни, перш ніж їх вживати.

Вадим Івченко: Воєнний стан можна вводити на окремих територіях, і тоді на них повноваження органів місцевого самоврядування переходить до голів адміністрацій, які одноосібно приймають усі рішення, тому де-факто на тих територіях ми вже наполовину працюємо так, як було б за умови введення воєнного стану.

Андрій Куликов: Які шанси, що у новому році коаліція працюватиме злагоджено?

Ірина Фріз: Якщо коаліція відповідальна, то у неї достатньо розуму, щоб працювати злагоджено щодо питань, які стосуються нашого майбутнього.

Вадим Івченко: «Батьківщині» важко працювати у парламенті, тому ми зайняли позицію, що будемо слідкувати, щоб БПП та «Народний фронт» правильно діяли, будемо показувати їхні помилки, щоб вони їх виправляли, але ми не підемо з коаліції, бо розуміємо, що якщо партія, яка має таку велику кількість голосів, вийде, то це призведе до розвалу коаліції та позачергових виборів.

Андрій Куликов: Прокоментуйте заклик Арсенія Яценюка не платити за комунальні послуги, зокрема обігрів квартир, якщо протягом певного часу немає відповідної температури.

Вадим Івченко: Я думаю, що сама ідея правильна, але як посадова особа, прем’єр повинен діяти, щоб такої ситуації не було.

Ірина Фріз: Якщо прем’єр-міністр вдається до таких заяв, це свідчить про його неспроможність забезпечити теплом громадян. Після введення нових тарифів подібні заклики є або популізмом, або непрофесійністю.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.