«Президент хоче показати, що у нас президентсько-парламентська модель», - оглядач

07 листопада 2015 - 04:14
Facebook Twitter Google+
«Усе, що сталося цього тижня, не могло не статися», - коментує події останнього тижня політичний оглядач і публіцист Леонід Швець

Леонід Швець: Все що ми бачимо в останній час – це намагання Президента продемонструвати, що зростає роль авторитарного керівництва. Є бажання одного політичного інституту запресувати інших. Ось саме цим і займається Президент. Давно вже питають і дорікають, коли вже буде боротьба з корупцією? І не лише ми дорікали, а і наші західні партнери. Почали з Корбана. Тут дуже цікаво, що стало гачком, що спричинило цю ситуацію.

Василь Шандро: На вашу думку, чому це до виборів не робилось? Щоб не створювати зайвого ажіотажу?

Леонід Швець: Взагалі-то, це відбувається все-одно під час виборчої кампанії. Так, Корбан вибув, але не вибула партія «Укроп». Ми знаємо, що і Захід не задоволений такою «махновщиною», існуванням таких самостійних підрозділів. І те, що вони пов’язані із дніпропетровським угрупуванням – це теж відомо.

У Президента було бажання поставити на місце пана Коломойського, і він знав, що західні партнери нічого йому не скажуть.

Тетяна Трощинська: Але півтора року тому починалися ці ігри навколо групи «Приват» Президента, він же, очевидно, давав собі звіт в репутації цієї групи…

Леонід Швець: Ситуація була така, що треба було хоч якось вирішувати цю ситуацію і добре, що Коломойський повернувся тоді до патріотизму. Я не бачу ознак розвалу Приватбанку. Поле для домовленостей дуже широке. І те, що Корбан не в СІЗО, а в Дніпропетровську, говорить про те, що вони будуть домовлятися.

Коли ми дивилися на суд Корбана, ми побачили ситуацію, коли у влади, навіть коли їй щось потрібно, немає виконавців. Це невіглавство. Та ж сама ситуація з розслідуванням подій в Одесі 2 травня 2014 року. Недостатній професіональний рівень розслідування. Ці хлопці чекають команди, кого треба посадити. Якщо команди  немає – вони не знають, кого ловити.

Тетяна Трощинська: Інша актуальна тема останніх днів, як виникла Олена Лукаш? Чому із всіх вирішили затримати саме її?

Леонід Швець: Ми хотіли б у Генпрокуратурі бачити, що людини які туди приходять, відчували що в них є проблеми. Генпрокуратура має доводити це. Коли вирішили потурбувати Корбана, зрозуміло стало що зупинятись не можна. Значить треба брати когось з регіоналів. Тобто іде форсована комбінація, в якій не можна зупинитись. Це сумно, але це дає нам зрозуміти те, де ми зараз знаходимося. Що лікуватися, треба зрозуміти ступінь нашої хвороби.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.