Слухати

«Президент мав би звільнити Шокіна, Березенка і Грановського», — Чумак

04 лютого 2016 - 07:54
Facebook Twitter Google+
Нардеп Віктор Чумак, раніше обраний на голову НАЗК, розповів про те, чому він відмовився від посади і чому мав право залишатись депутатом, а також про внутрішні протистояння бінесу і політики у БПП
«Президент мав би звільнити Шокіна, Березенка і Грановського», — Чумак / Програми на Громадському радіо

chumak_0_0.jpg

Віктор Чумак / «Громадське радіо»
Віктор Чумак
«Громадське радіо»

Андрій Куликов: У пресі суперечливі повідомлення щодо складання вами депутатських повноважень. Як все було насправді?

Віктор Чумак: Незаконно. Обрання до Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) відбулося із порушенням. Я, мабуть, зробив помилку, що так швидко написав заяву. Це можна було врегулювати, але минув місяць, і нам це не вдалось. Уряд запустив новий конкурс на посаду голови НАЗК, і це правильно. У мене не виникає суміщення посад, можна було просто піти і три місяці чекати на вулиці, але навіщо?

Андрій Куликов: Міністр економіки Айварас Абрамавичус, який також подав у відставку, конфліктував із Кононенком. У чому його сила пана Кононенка, що дає йому такий великий вплив?

Віктор Чумак: Крім того, що Ігор Кононенко — старий друг президента, він із тих людей, які ідуть в політику, щоб займатися бізнесом. Конфлікт виникає не через особисте несприйняття, а через різний світогляд. І цей конфлікт, який був у нашій партії три місяці тому, був не лише моїм і Кононенка, — невдоволення висловили усі ті, хто входить до Антикорупційної платформи БПП.

Наталя Соколенко: Що каже президент з приводу цього конфлікту?

Віктор Чумак: Коли я ще був у фракції, ми ставили президенту інші незручні питання, а про це мова не йшла. Коли він призначав Ярему, він сказав: пане генеральний прокурор, ви маєте посадити трьох друзів. Я думаю, що сьогодні президент повинен попросити трьох-чотирьох друзів скласти повноваження.

Андрій Куликов: Це все трохи нагадує 2005 рік і заяву Зінченка, яка нічим не закінчилась.

Віктор Чумак: Я думаю, що хоча причини ті самі, але ситуація інша. Причина — це конфлікт політики і бізнесу, підміна понять заняття бізнесом і політикою. Вихід із цих ситуацій різний. Не думаю, що сьогодні це все просто проігнорують, тому що на карту поставлена репутація країни.

Андрій Куликов: Дехто каже, що те, що ви почали — непогана заявка на майбутні президентські вибори.

Віктор Чумак: Дякую за таку оцінку, там побачимо.

Наталя Соколенко: Є інформація про те, що Національне антикорупційне бюро зареєструвало подання міністра економіки Абрамавичуса про корупцію депутата Кононенка. Яка ймовірність того, що цей орган доведе справу — якщо вона є — до логічної розв’язки?

Віктор Чумак: Я сподіваюсь, що цей орган самостійний. У цих людей зараз є величезна можливість стати відомими на всю країну, стати її рятівниками. З юридичної точки зору це потребує кропіткої роботи.

Андрій Куликов: Є дві позиції щодо відновлення контролю України над кордоном, зокрема на Сході: одні кажуть, що спочатку вибори, а тоді контроль, президент вважає навпаки. Що ви знаєте з цього приводу?

Віктор Чумак: Ми не контролюємо 400 км кордону. Всі інші кордони ми контролюємо, але чи цього досить для військової безпеки — це питання

Наталя Соколенко: Що вам відомо про проект «Стіна», започаткований позаторік?

Віктор Чумак: Цей проект незавершений, на сьогодні має дуже непрезентабельний вигляд. Але сама ідея високотехнологічна, якщо вона буде реалізована, буде дуже непогано. Для її реалізації потрібні наші ресурси, ресурси донорів та партнерів.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.