Слухати

Проблема постмайданних сил у невмінні домовлятися, — Зоя Буйницька

30 квітня 2016 - 07:51
Facebook Twitter Google+
Чи відбудеться об'єднання непарламентських партій і рухів в єдину силу? Чому після революцій до влади дуже часто приходять радикали?
Проблема постмайданних сил у невмінні домовлятися, — Зоя Буйницька / Програми на Громадському радіо

«Ми отримали чергову хвилю популістів», — каже Зоя Буйницька, заступниця голови партії «Демократичний Альянс».

Андрій Сайчук: Нещодавно були заклики про те, що має відбутися якесь нове обєднання. Чи ведуться переговори і чи можемо очікувати на більш предметні анонси найбижчим часом?

Зоя Буйницька: Дійсно, тиждень був насичений подіями та анонсами про точки кристалізації різноманітних політичних сил. В тому числі, громадська платформа «Нова країна» звернулась до двох партій — «Демократичний Альянс» та «Сила людей» із закликом об’єднатися як постмайданні сили.

Громадськість зараз дуже стурбована, адже не відбуваються ті зміни, на які вона очікує. Розуміємо, що проблема постмайданних сил у невмінні домовлятися. Але якщо не вдасться досягти прогресу, наслідки будуть катастрофічними для країни. 

Андрій Сайчук: Як об’єднатися? Що цьому заважає і чи є спроби це вирішити?

Зоя Буйницька: Є відсутність довіри між 500 ключовими лідерами думок. До того ж нам бракує часу для узгодження позицій. Ще один момент — зараз ми отримали чергову хвилю популістів. Активісти Майдану розпорошилися по різних політичних силах. В таких умовах шанс отримують радикали, дуже часто після революцій вони і приходять до влади.

Андрій Сайчук: Як ви ставитеся до Саакашвілі?

Зоя Буйницька: Це потужний політик. Ми дякуємо йому, що впродовж двох Майданів він підтримав українців.  Сподіваємося в майбутньому бути з ним у партнерських стосунках.

Андрій Сайчук: Чи бачите в «Демократичний Альянс» в одній політичній силі, яку би очолював Саакашвілі? 

Зоя Буйницька: Якщо ця партія буде відповідати нашим принципам, які ми зараз розвиваємо та продовжуватимемо їх впровадження — прозоре фінансування, ротація політичних еліт, відсутність вождізму.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.