Прогноз нового політсезону: Юлія Тимошенко і популізм як технологія повернення у владу

07 серпня 2015 - 09:12
Facebook Twitter Google+
Ганна Мороз, заступник головного редактора журналу «Новое время» коментує попереджувальний прогноз щодо нового політичного сезону в Україні

img_1247.jpg

Ганна Мороз
Ганна Мороз

Галина Бабій: «Новое время» каже, що політичний сезон може бути небезпечним повторенням 2005 року, тобто пані ЮВТ має серйозні шанси повернутися у політику. Це точно?

Ганна Мороз: Такий замір зробив КМІС і згідно з опитуванням в Україні є два популярних політики – Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Вони мають майже однакові рейтинги 22% та 23%. Якщо протягом останніх місяців рейтинг Петра Порошенка впав на 8%, то у Юлії Тимошенко піднявся на 14%.

Галина Бабій: Але політика популізму притаманна цьому гравцю.

Ганна Мороз: Юлія Володимирівна хороший оратор, сильний політик, але це королева популізму. Зараз вона веде обережну гру: вона не критикує Президента прямо, але вона критикує прем’єр — міністра і його команду.

Дмитро Тузов: Дуже цікаво, що Юлія Тимошенко зараз не так часто з’являється в інформаційному просторі. Чи не відбувається тут повторення ситуації, коли Януковича країна практично не бачила, а він переміг на виборах 2010 року?

 Ганна Мороз: Це перший фактор, чому її немає так часто. Другий – вона відчула, що Україна змінилася.

Галина Бабій: Але 2005 рік – це був злам, який досягнення Помаранчевої революції… можна сказати словами Оксани Забужко «всі досягнення були спущені в унітаз історії».

Ганна Мороз: Я вважаю, що через ті політичні помилки, починаючи з 2005 року, коли до влади прийшли Ющенко і Тимошенко, прийшов і Янукович до влади. Юлія Тимошенко і Петро Порошенко мають надзвичайно великий стаж в українській політиці. Їх засмоктує трясина типових пострадянських політиків. У нас вже є президент-пострадянський політик. Навіщо нам ще один такого ж плану?

Дмитро Тузов: Що потрібно, щоб розірвати це коло і привести молодих політиків?

Ганна Мороз: Я не вважаю, що Петро Порошенко – найгірший Президент України. Немає більш популярного політика, ніж він. Справа у тому, що ми дозволяємо нашим лідерам робити те, що дозволяємо. Якщо громадянське суспільство не буде тиснути на політиків, то буде ще один Янукович. Від нас залежить наскільки хорошим Президентом буде Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.