Слухати

Протистояти війні: трансформація конфлікту через театр

У Києві покажуть спектакль про російську агресію в Україні та Грузії
Протистояти війні: трансформація конфлікту через театр / Програми на Громадському радіо

Спектакль заснований на документальному матеріалі і розповідає про відносини дітей до війни. Біженці, які тимчасово живуть в спортзалі, відчувають ті емоції, якими жили в дитинстві. Дійові особи — жертви різних воєн, які тривають і донині.

З художнім керівником Тбіліського державного театру «Ахметелі» Іраклієм Гогією говоримо про його нову виставу «Колискова війні», що буде показана в Києві в рамках фестивалю театру Колесо. У студії також акторки Гігі Мігріаулі, Веріко Каландарішвілі.

«Те, що ми будемо грати та робитимемо на сцені — це все дуже близько для України та й для всіх народів. Навіть якщо не розумітиметься текст, там все зроблено на емоції. Не потрібно чути, що говорять актори — ти сам розумієш все, бо це дуже близько — це тема війни», — говорить режисер вистави.  

«І в нас, і у вас є один ворог. Але ворог — це в лапках. Це маленька людина з великими комплексами, яка просто в один день захотіла — і взяла Абхазію, бо гарне ж місце, захотіла – взяла Крим. Потрібно через театр, через трансформацію конфліктів робити так, щоб не було війни. Ми не повинні повертати наші міста, наші землі за допомогою війни, бо тоді від цього страждатимуть люди, страждатимуть діти», — додав він.

Показ вистави відбудеться 14 червня о 19.00 у Києво-Могилянському Театральному центрі «ПАСІКА» (вул. Іллінська, 9

Повну версію розмови слухайте в доданому аудіофайлі.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.