Слухати

Противники вакцинації зменшили свою активність, — «Батьки за вакцинацію»

28 квітня 2016 - 07:37
Facebook Twitter Google+
ГО «Батьки за вакцинацію» проводять зустрічі із батьками, під час яких пояснюють важливість вакцинації та відновлюють до неї довіру. Статистика свідчить про зростання кількості вакцинованих дітей
Противники вакцинації зменшили свою активність, — «Батьки за вакцинацію» / Програми на Громадському радіо

В гостях студії — представники організації «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков та Наталія Рибачик.

«Два випадки спалаху поліомієліту на Закарпатті могли позбавити Європу статусу вільної від цієї хвороби», — каже Тимофій.

Наталя Соколенко: Звідки така назва «Батьки за вакцинацію»? Яка була потреба у створенні цієї організації?

Тимофій Бадіков: Ця назва повністю пояснює суть нашої організації: батьки по Україні роблять все можливе задля того, щоб їх діти були захищені від багатьох хвороб. Чим зумовлена ініціатива створення організації? Тим, що в минулому році був спалах поліомієліту. Ми вагалися, чи створювати організацію, але все ж створили її, адже й самі маємо дітей.

На темі вакцинації є багато спекуляцій та думок людей, які не є професіоналами, але роблять гучні заяви.

Чим, власне, займається організація «Батьки за вакцинацію»? Проводить зустрічі, випускає довідники, розповсюджує інформацію стосовно вакцинації, але тільки перевірену.

Наталя Рибачик: Ще ми створили нашу організацію, адже не всі батьки вакцинують дітей з різних причин. Перша — перебої з вакциною, друга — недовіра батьків до представників медичних закладів, третя — непрофесіонали в лікарнях. Але ми всі розуміємо, що вакцинація — це потрібно, тому вирішили повернути до неї довіру.

Наталя Соколенко: А своїй дитині зробили щеплення?

Тимофій Бадіков: Звісно! І не тільки від поліомієліту. При тому, що у моєї дитини важка хвороба — вада серця. Однак медики сказали, що не зробити щеплення — ще більш ризиковано.

Наталя Соколенко: Але рівень відмов від вакцинації впав і в регіонах зробили щеплення понад 80% дітей, так?

Тимофій Бадіков: Ми маємо статистику взагалі по вакцинації. Так, у 2015 році вакциновано 64% дітей. Якщо говорити про вакцину від поліомієліту то в кінці третього раунду (який закінчився в лютому) — вакциновано десь 83%. Завершено вже останній раунд і можна сказати, що статистика показує ще кращі результати.

Потрібно більше інформувати людей стосовно вакцинації.

Андрій Гарасим: Хто зараз є постачальником вакцини?

Тимофій Бадіков: Це французька компанія-виробник «SANOFI PASTEUR». Хотів би наголосити, що не так багато фармацевтичних компаній, які виробляють якісну вакцину. Доставляла цю вакцину в Україну організація UNICEF.

Наталя Соколенко: Чому саме зараз триває Всесвітній тиждень вакцинації? 

Тимофій Бадіков: ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) перераховує багато нюансів. Моя точка зору — це через те, що ми маємо змогу вільно пересуватися світом, а отже збільшуємо ризик циркуляції вірусу. Ось ці два випадки спалаху поліомієліту могли позбавити Європу статусу вільної від цієї хвороби. Тому потрібно привертати до цього питання увагу світу.

Наталя Соколенко: Які плануєте проводити заходи?

Наталя Рибачик: На 28 квітня заплановано зустріч для батьків у Житомирі — об 11 год. в кав’ярні «Карамелька». Спікером, зокрема, буде головний педіатр області, інфекціоніст.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.