Слухати

Прояви ненависті до іноземних студентів у Франківську вигідні праворадикалам / Програми на Громадському радіо

Прояви ненависті до іноземних студентів у Франківську вигідні праворадикалам

29 січня 2016 - 09:19
Facebook Twitter Google+
Громадські активісти коментують мігрантофобську риторику праворадикалів і випадки дискримінації студентів-іноземців, що трапляються у місті

Так, сталися конфлікти із студентами-іноземцями, які переїхали до Франківська із східних областей. 22 січня під час святкування Дня соборності України вийшла велика демонстрація людей в масках, з димовими шашками, які викрикували, що вони господарі на своїй землі.

Громадський діяч Ярослав Мінкін пов’язує такі агресивні прояви у місті з певними політсилами, яким вигідно показати, що західна Україна не готова до євроінтеграції. 

Ольга Веснянка: Яка атмосфера у Івано-Франківську? Яка ситуація там із студентами-іноземцями?

Ярослав Мінкін: Хтось намагається розхитати ситуацію на західній Україні, використовуючи російську антимігрантську риторику для того, щоб зруйнувати наші очікування щодо приєднання до європейської родини.

Річ у тому, що несподівано для міста в Івано-Франківськ приїхало близько 3 тис. іноземних студентів — здебільшого з Африки та Азії. Вони платять доволі великі гроші для того, щоб отримати вищу освіту в Україні. Більшість із них навчалися на Луганщині, Донеччині, в Сімферополі, але були змушені переїхати до Франківська. У фейсбуці почалися розмови про те, що поки наші хлопці гинуть на Донбасі, починається асиміляція мігрантами корінного населення Франківська. Після цього почалися проблеми у самих іноземних студентів, адже мешканці почали дещо агресивно до них ставитись. Їх перестали впускати в певні клуби на кав’ярні.

Це почалося ще влітку із початком якихось антимігрантських виступів. Останні події були взагалі жахливі. 22 січня під час святкування Дня соборності України вийшла велика демонстрація людей в масках, з димовими шашками, які викрикували, що вони господарі на своїй землі.

Ольга Веснянка: З чим ви все це повязуєте?

Ярослав Мінкін: Я пов’язую це із певними політичними силами, до речі, не франківськими — частина із них зі Львову, частина з Тернополя, які мають гроші на організацію акцій та виступають проти євроінтеграції. Вчора відбулася лекція одного із таких діячів, на якій він розповідав, як нація має захищатися від  прибульців.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.