Слухати

«Прожити 10 днів як 10 років»: Форум з дитячої паліативної медицини

16 грудня 2015 - 10:45
Facebook Twitter Google+
В Івано-Франківську розпочав роботу перший Національний форум з надання допомоги невиліковно хворим дітям
«Прожити 10 днів як 10 років»: Форум з дитячої паліативної медицини / Програми на Громадському радіо

Цього ж дня відбулась прем’єра унікального театрального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані». Людмила Андріїшин, головний спеціаліст з паліативної допомоги в Івано-Франківській області, розповідає про форум телефоном.

Тетяна Трощинська: Розкажіть, будь ласка, що сьогодні відбувалося?

forum-890x395_0_0_0.jpg

Перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги
Перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги
www.galka.if.ua

Людмила Андріїшин: Маю сказати, що таких подій в Україні фактично не було. Паліативна допомога дітям зараз перебуває у зародковому стані: є громадські активісти, організації, виїзні консультативні відділення. Ми організували цей Форум, щоб зібрати усіх тих, хто працює над цим у різних регіонах України, хто дотичний до даної проблеми, щоб об’єднатися і надалі прямувати разом, виробити проекти нормативних документів, які слугуватимуть основою для паліативної допомоги дітям у нашій державі.

Успішним досвідом діяльності у цьому напрямку поділилася, зокрема, Джоан Марстон — виконавчий директор Всесвітньої організації паліативної допомоги дітям (ICPCN), Артур Янушанєц, Томаш Дангел, голова наглядової ради Варшавського Хоспісу для дітей (допомога вдома).

Символічно, що ця подія співпала із прем’єрою унікального театрального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» в Івано-Франківську з  Ірмою Вітовською.

На цю проблему держава заплющує очі, але це не означає, що її немає. А неможливість вилікувати хворобу — не значить, що людині не можна допомогти.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.