Слухати

Приватизація необхідна: жодна держава не є ефективним власником, — Дубровський

08 липня 2016 - 08:10
Facebook Twitter Google+
Провести відкриті конкурси на приватизацію набагато легше, ніж у постійному режимі керувати цими підприємствами, — переконаний Володимир Дубровський
Приватизація необхідна: жодна держава не є ефективним власником, — Дубровський / Програми на Громадському радіо

dsc02850.jpg

Володимир Дубровський // «Громадське радіо»
Володимир Дубровський
«Громадське радіо»

Законопроект №4536 — це важливий та суперечливий законопроект, що стосується приватизації. Старший економіст та член наглядової ради Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна», а також член Несторівської групи Володимир Дубровський пояснює його нюанси.

Любомир Ференс: Наскільки мені відомо, ви є прихильником приватизації державних підприємств. Чому?

Володимир Дубровський: По-перше, ніде у світі держава не є ефективним власником, а тим більше така держава, як наша. Тому немає сенсу у тому, щоб підприємства, створені заради прибутку, залишалися у її власності.

Це ілюзія, що громадяни контролюють державу, а держава контролює підприємства, тому це є наша спільна власність, яку комусь віддають за безцінь. Тут у кожному слові ілюзія.

По-перше, ми не контролюємо цю державу. По-друге, держава не контролює ці підприємства ще з радянських часів. Ми тільки намагаємося встановити контроль над державою.

Держава  не всемогутній гравець, який може зробити все, що захоче. По-перше, вона не хоче. Завжди є інтерес державного чиновника.

Сергій Стуканов: Як зараз провести приватизацію на конкурсних засадах, щоб держава від цього виграла і в ціні, і щоб підприємства не дісталися олігархам?

Володимир Дубровський: Ми не можемо поки запобігти тому, що їх придбали вітчизняні олігархи. Поки це є легітимні вітчизняні підприємства і вони мають на це право.

Ми можемо, на щастя, запобігти проникненню російського капіталу. У нас з’явився формальний і дуже сильний привід відсікти російський капітал від приватизації.  У всьому іншому — треба робити якомога більш відкритий конкурс, щоб підприємство міг придбати будь-хто. Тоді було б сплачено реальну ціну, яка сьогодні є на ринку. Збільшиться ймовірність того, що прийде ефективний власник, бо той, хто виклав велику суму, робив це з мотивацією їх повернути.

Сергій Стуканов: Наша держава спроможна провести такі прозорі і якісні конкурси?

Володимир Дубровський: Це, принаймні, набагато легше, ніж у постійному режимі керувати цими підприємствами.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.