Слухати

«Путін хоче щось виторгувати за Надію Савченко», – сестра Віра

18 жовтня 2015 - 00:32
Facebook Twitter Google+
Розгляд судової справи Надії Савченко мав би завершитися 29 жовтня, але робити прогнози про реальні дати важко
«Путін хоче щось виторгувати за Надію Савченко», – сестра Віра / Програми на Громадському радіо

561d17a43b9a7_2savchenko3.jpg

Віра Савченко
Віра Савченко
Facebook Віри Савченко

За словами Віри Савченко, від російського суду і російської влади можна очікувати будь-якого повороту подій. Проте, на її думку, буде достатньо одного дзвоника з Кремля, аби буквально вже наступного дня закінчити це судилище. Але Путін розуміє, що Надія дуже цінний актив, зазначає її сестра.

Анастасія Багаліка: Пані Віро, які останні цікаві новини у цій справі?

Віра Савченко: Цікаві новини будуть, коли, зрештою, допитають Ігоря Плотницького. Дивно, мені єдиному свідку захисту заборонили в’їзд, а сепаратиста і терориста Російська Федерація не боїться впускати. Проте нікому не відомо, коли його будуть допитувати.

Анастасія Багаліка: На сьогодні ви єдиний свідок захисту?

Віра Савченко: Заявлена єдиним, але там мала бути, як мінімум, ще одна людина, я говорю про Володимира Рубана, який займається обміном військовополонених. Він їздив міняти Надю, коли її вже там не було, але йому брехали, що вона там є.

Тетяна Трощинська: У книжці Надія пише, що Плотницький її продав.

Віра Савченко: Сепаратисти отримують когось і намагаються за це вторгувати – або гроші, або зброю. Російським спецслужбам треба кар’єрний зріст і вислуга перед своїм царьком, тому вони намагаються такі речі використовувати.

Анастасія Багаліка: Захист вас викликав на суд. Чи відхилив цей виклик суд?

Віра Савченко: Захист ще мене не викликав. Він ще нікого не викликав. Ще йде слідство, першими допитують свідків зі сторони звинувачення, а потім вже – зі сторони захисту. За Надю, насправді, багато свідків свідчать. Але ми боїмося, що цих людей посадять в сусідню камеру, тому ми не маємо права піддавати їх такому ризику. Це Росія може висмикувати кого завгодно – чи Плотницького, чи Болотова, чи якогось Гіркіна. Будь-яку мавпу витягувати, і вона буде брехати згідно до протоколу.

Я не знаю, коли мене мали допитати, і цього навіть адвокати не знали, оскільки сторона обвинувачення заявила, що свідків у неї зараз немає і вона буде зачитувати матеріали справи, а це близько тисячі сторінок. Скільки вони це будуть зачитувати – тиждень, місяць – відомо лише їм. Насправді, все це цирк. Як тільки буде дзвіночок з Кремля, наступного дня це судилише буде закінчено.

Анастасія Багаліка: Ви спілкуєтесь з адвокатами, тими, хто займається обміном військовополоненими. Теоретично може бути такий дзвінок?

Віра Савченко: Теоретично все може бути. Росія непередбачувана країна. Нам, наприклад, та ж омбудсмен Елла Панфілова говорить, що може бути якесь рішення після суду. Це лише говорить про те, що йдуть торги.

Тетяна Трощинська: До того, як були впіймані офіцери ГРУ, торги теж були?

Віра Савченко: Я боюсь, що Росії не потрібні ні Александров, ні Єрофеєв. Насправді, це прикриття. Закінчиться суд, буде якийсь вирок. Те, що він буде виправдувальний – я хочу в це вірити, але це малоймовірно.

Путіну немає сенсу тримати Савченко, для нього це велика проблема. Але це такий дивіденд, який маю ціну і зростає в ціні, і він за нього хоче щось виторгувати, прикриваючись обміном.

Анастасія Багаліка: Як почувається зараз Надія?

Віра Савченко: Настрій і сили боротися у Наді завжди були. І так само вона на мажорній ноті дає одкоша всім цим сепаратистам, які приходять її туди оббріхувати. Надія, як завжди, рішуча і налаштована оптимістично. Але у цій справі підтримка і активність людей важать набагато більше, аніж заяви українських і навіть світових політиків. Пишіть Наді листи, виходьте на акції і тоді справедливість переможе

Тетяна Трощинська: Як ви оцінюєте позицію міжнародної спільноти щодо цієї справи?

Віра Савченко: Зараз всі найвищі міжнародні політики розібралися у справі, прочитали звіти, і, без страху заплямувати своє ім’я, заступаються за наших людей, в першу чергу, за Надію. І висловлювання це одне, але Росія розуміє лише силу, і ця сила може виражатися в ударі по економіці, що зараз, сподіваюсь, і будуть робити. Ми вимагаємо санкції від держав, хоча я розумію, що не кожен готовий жертвувати своїми статками, але я вірю, що назад дороги вже немає. І основа всього цього – підтримка людей усього світу.

Анастасія Багаліка: Чи можливий міжнародний санкційний список через справу українських політв’язнів?

Віра Савченко: Треба докласти усіх зусиль, аби список Савченко не був «пустишкою», як той же список Магнітського. Він ніби є, але реально він не працює, оскільки жодна країна санкцій не ввела. Я дуже рада, що по Савченко вже запрацювали іменні санкції, але цей список має бути насичений не слідчими чи прокурорами – вони і так нев’їздні, як і переважна більшість російського населення, з якого лише 3% мають закордонні паспорти. Цей список треба насичувати політиками вищого рангу, і суддями, звичайно. І добре, що там є Путін, згідно рішення Верховної Ради.

Тетяна Трощинська: Який все ж ваш прогноз – коли і чим закінчиться це судилище?

Віра Савченко: Нам було сказано, що 29 жовтня останнє судове засідання. Тепер з’ясовується, що в листопаді ще щось буде. Ну хотілося б, звичайно, до зими. Позитивний вирок тобто виправдувальний в умовах російської реальності малоймовірний. Звичайно, я не виключаю різні варіанти, наприклад, обмін всіх на всіх. Але просто так перервати суд не можна, тому тут буде якесь псевдологічне закінчення.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.