Слухати

Питання не просто в Шокіні, а в президенті, — Василь Гацько (Демальянс)

29 березня 2016 - 08:44
Facebook Twitter Google+
Петро Порошенко втратив моральне право називати ім’я наступного Генерального прокурора, два роки правління його прокурорів ні до чого не призвели, вважає Василь Гацько
Питання не просто в Шокіні, а в президенті, — Василь Гацько (Демальянс) / Програми на Громадському радіо

gacko_vasyl_0_0_0_0_0_0_0_0_0_0.jpg

Василь Гацько // «Громадське радіо»
Василь Гацько
«Громадське радіо»

Голова партії «Демократичний альянс» Василь Гацько розповідає про акцію під стінами Адміністрації президента та вимоги громадськості.

У студії працюють ведучі Дмитро Тузов та Василина Думан.

Василина Думан: Для чого ви організовували акцію? Який може бути результат?

Василь Гацько: Ми цю акцію організовували не лише для того, щоб відставили Шокіна, а в першу чергу, щоб сказати про важливість призначення в Україні незалежного прокурора. Якщо ми сьогодні подивимось на два роки, які минули після Революції Гідності, то можемо говорити і констатувати факт, що боротьба з корупцією в Україні провалена.

Так сьогодні створені нові антикорупційні органи, на які ми покладаємо великі надії і надаємо всіляку підтримку. І Національному антикорупційному бюро, і агенції запобігання корупції, і антикорупційному прокурору, діяльність якого є теж надзвичайно важливою. Але якщо брати період до створення цих органів, то можемо говорити, що звітувати сьогодні по боротьбі з корупцією немає чим.

Ми проводили акцію під Адміністрацією президента, оскільки вже абсолютно очевидно, що питання не просто в Шокіні, а в президенті. Останні два генеральних прокурора – його ставленики. Ці люди знаходяться на високій посаді, яка дає всі можливості для боротьби з корупцією, а вони не просто не боролися, а сприяли покриванню корупційних схем. 

Дмитро Тузов: Президент заявляв, що тепер від Генпрокурора мало залежить у зв’язку зі створенням антикорупційних структур.

Василь Гацько: Це неправда, оскільки дозволи на слідство даватиме саме Генеральна прокуратура.

Василина Думан: Як будуть розвиватися події 29 березня?

Василь Гацько: Наскільки я розумію, у першій половині дня проголосують відставку Шокіна. Вона відбудеться і через те, що є велика криза довіри до українських політиків. Одним з факторів є також візит президента до США

Дмитро Тузов: Чи може відбутися відставка заочно? Вже є повідомлення, що Віктор Шокін пішов на лікарняний.

Василь Гацько: Це може стати приводом і причиною для оскарження рішення і поновлення себе на посаді.

Шокін має відзвітувати: як він боровся з корупцією, змінював відомство й викривав корупційні «схеми».

Якщо відбувається відставка, то ми матимемо виконуючого обов’язки. Це Севрук, людина ще більш одіозна.

Дмитро Тузов: Чи можна це назвати перемогою громадянського суспільства?

Василь Гацько: Суспільство має домагатися призначення незалежної кандидатури.

Один із заступників голови адміністрації вийшов до нас. Він взяв документи від адвокатської дорадчої групи, яка допомагає: захищає родини Небесної сотні, та ГО «Родина героїв Небесної сотні». В цих документах наголошується на необхідності двох речей: по-перше, на публічному обговоренні кандидатури посаду, по-друге, ці організації пропонують Сергія Горбатюка. 

Я вважаю, що Порошенко втратив моральне право називати ім’я наступного Генерального прокурора. Два роки правління його прокурорів ні до чого не призвели. Говорити має суспільство. Після відставки Шокіна плануємо і далі стимулювати публічне обговорення.

Потрібно дати можливість висловитися різним суспільним групам. Досвід показує: якщо організувати публічний конкурс, можуть з’явитися прізвища, про які ми навіть не чули. 

Дмитро Тузов: Які функції має виконувати новий Генпрокурор?

Василь Гацько: Він повинен провести чистку в Генпрокуратурі, зламати стару корупційну систему, провести розслідування по сепаратистам і корупціонерам.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.