Слухати

Рада показала, що може проголосувати за оновлення ЦВК і без голосів БПП, - Айвазовська

06 липня 2018 - 09:07
Facebook Twitter Google+
П’ятого липня «за» оновлення членів Центрвиборчкому були готові проголосувати лише 189 нардепів при необхідних 226 голосів
Рада показала, що може проголосувати за оновлення ЦВК і без голосів БПП, - Айвазовська / Програми на Громадському радіо

Упродовж пленарного дня 5 липня народні депутати Верховної Ради не змогли дійти політичного консенсусу та не проголосували за звільнення старого складу Центральної виборчої комісії та призначення на посадах нових кандидатів.

«Переобрання ЦВК є вкрай важливим, більше того – можливим завданням для чинного парламенту до кінця цієї сесії», — вважає Ольга Айвазовська, координаторка виборчих програм громадянської мережі ОПОРА.

 

Анастасія Багаліка: Я думаю, ви втомилися стежити за тим, що відбувалося в Раді вчора, але, на жаль, результату так і немає: ЦВК залишається неоновленою, незрозуміло, коли тепер ВР буде оновлювати її склад. Я так розумію, між політичними силами існує певний конфлікт на цьому ґрунті.

Ольга Айвазовська: Ми не втомилися, тому що це вже триває чотири роки, таке враження, що це історична віха, яка просто безкінечна.

Але насправді сталася інша важлива річ. Після перерви у ВР фактично було засвідчено спроможність голосувати без фракції «БПП» за будь-які рішення. Законопроект, який розглядався, щодо порядку оприлюднення офіційних рішень ВР у «Голосі України», «Урядовому кур’єрі» тощо був підтриманий 240-ка голосами народних депутатів опозиційних фракцій, «Народного фронту», а також позафракційних. Як на мене, це оптимістичний знак. По-перше, тепер ніхто не може знімати з себе відповідальність, що хтось комусь заважає перезавантажувати ЦВК у правильному порядку чи напрямку і до закінчення цієї сесії варто виносити це питання, спочатку – звільнивши 13 членів ЦВК, а тоді розглядаючи по кандидатурам тих, хто висунутий фракціями та групами.

Якщо є 240 голосів, якщо є бажання сформувати ЦВК, якщо є небажання, щоб чинний склад на чолі з Михайлом Охендовським організовував президентські вибори, до кінця цієї сесії це можливо зробити.

Читайте також: БПП штучно створив парламентську кризу, - Березюк

Анастасія Багаліка: Навіть якщо «БПП» не буде брати участь у голосуванні, технічно голосів має вистачити. Але ми чудово знаємо, що за кандидатури, які зараз є в списку, не всі політичні сили готові голосувати.

Ольга Айвазовська: Хай голосують за тих, яких вважають достойними, які представляють малі опозиційні фракції, «Народний фронт», частково – «БПП» і залишать одне вакантне місце для «Опозиційного блоку».

Сергій Стуканов: Ми бачили вчора зранку, що низка фракцій та груп сказали, що не бажають голосувати, оскільки президент вніс 14 кандидатур на 13 вакансій і вони очікують від президента іншого подання.

Ольга Айвазовська: Ця логіка була озвучена в тому політичному контексті, коли в нас є коаліція «БПП» і «Народний фронт» і, зі слів виступаючих, є бажання «БПП» і президента взяти абсолютну більшість ЦВК і контролювати її. Але після обіду наприкінці робочого дня ми побачили, що в нас є нова неформальна коаліція, де є 240 голосів. В списку з 14-ти при поіменному голосуванні треба просто не підтримувати тих, хто цього недостойний, і завершити голосування 12-ма результатами — таким чином буде й місце для «Опозиційного блоку», кожна фракція і група в належній кількості отримає своє представництво.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.