Слухати

Разом проти забудовників: як українці об’єднуються у мережу захисників культурної спадщини

01 серпня 2017 - 09:58
Facebook Twitter Google+
Як захистити культурну спадщину України?

На зв’язку з Громадським радіо археолог Максим Вакулюк, що керував розкопками на Поштовій площі, в результаті яких знайшли київську вулицю тисячолітньої давнини. За його словами, зараз унікальній знахідці загрожує небезпека:

«Проект, який намагаються реалізувати – це перекрити бетонною плитою ті знахідки, які ми знайшли. Реалізація такого проекту просто унеможливить подальші дослідження, буде втрачено великий обсяг інформації, знахідок, об’єктів», – розповів Максим Вакулюк.

У студії Громадського радіо Марина Соловйова, громадська активістка, захисниця старовинного Києва. За її словами, унікальна археологічна знахідка є важливою для всіх сторін конфлікту:

«Нашій владі дуже повезло. Той розважальний центр, який хочуть побудувати на Поштовій площі, він буде набагато цінніший для гостей столиці і киян, якщо там буде внизу такий старовинний музей. Петиція – це дієвий механізм, і я вважаю, що влада має почути киян. Варто обов’язково привернути увагу всіх депутатів Київради, і мера, і вони мають зберегти цю знахідку», – сказала Соловйова.

Вона також, з власного досвіду, розповіла, що варто робити, аби влада дослухалася в таких питаннях до громадськості:

«Ми об’єдналися і створили ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива». На нашому шляху багато перемог, і одне з наших творінь – це відновлення трасувань фундаментів Десятинної церкви, після цього ми працювати з меценатом, відновили територію Національного музею історії України, і до нас почали звертатися через соціальні мережі, через телефони. Яким чином ми досягали? – Знаєте, спочатку одна маленька перемога, потім інша, і так на нашому рахунку вже є об’єкти, які нам вдалося захистити», – розповіла активістка.

ГО «Андріївсько-Пейзажна» ініціатива відкрита до нових пропозицій та ініціатив. Зв’язатись з активістами можна через сторінку в соціальних мережах.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.