Слухати

Реформа ЖГК не відміняється, - заступниця Голови комітету із ЖКГ Альона Бабак

09 червня 2018 - 09:57
Facebook Twitter Google+
Про реформу розповідає народна депутатка Альона Бабак, заступниця голови комітету Верховної Ради з будівництва і житлово-комунального господарства
Реформа ЖГК не відміняється, - заступниця Голови комітету із ЖКГ Альона Бабак / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: Чому реформу ЖКГ відтерміновують і чому йдеться аж про 2020 рік?

Альона Бабак: Реформа ЖКГ не відміняється. Зараз стартує перший етап її впровадження.

З 11 червня починається повномасштабна реформа на ринку управління житла. Управителів по своїх будинках будуть визначати самі мешканці. Щоправда, доведеться ще зачекати прийнятих постанов щодо правил надання послуг з управління. Але це не заважає обирати управителів та укладати договори. Отже, реформа розпочинається.

Що стосується відтермінування, то до 1 травня 2019 року відклали введення в дію положень закону, що стосуються надання так званих комунальних послуг, тобто водо-, електро-, тепло-, газопостачання і поводження з відходами. Так сталося, тому що уряд не розробив необхідний перелік підзаконних актів для того, щоб можна було запустити саме цю частину реформи для демонополізації цих послуг в межах багатоквартирного будинку. 

До 2020 року відклали штрафи комунальним підприємствам за невстановлені лічильники тепла і води. Відтерміновується лише застосування санкцій, щоб підприємства змогли обладнати будинки лічильниками. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.