Слухати

Рік тому: останнє телефонне інтерв’ю Володимира Рибака

19 квітня 2015 - 02:25
Facebook Twitter Google+
16 квітня 2014 року Володимир Рибак в прямому ефірі "Громадської хвилі" телефоном називав загарбників міста "хунтою" і казав, що має намір повернути прапор на управління міліції в Горлівці
Рік тому: останнє телефонне інтерв’ю Володимира Рибака / Програми на Громадському радіо

Рік тому було вбито Володимира Рибака, місцевого депутата міста Горлівка. Існують свідчення, що до його смерті прямо причетні російські бойовики Ігор Гіркін і Ігор Безлер. 16 квітня 2014 року Володимир Рибак в прямому ефірі «Громадської хвилі» телефоном називав загарбників міста «хунтою» і казав, що має намір повернути прапор на управління міліції в Горлівці. Депутат від «Батьківщини»  також розповідав, що є плани вибити нападників з міста. Це було його останнє відоме нам інтерв’ю.

Володимир Рибак про ситуацію в місті, участь горлівських можновладців у З’їзді ПР Донеччини, здоров’я вірних присязі українських міліціонерів, котрі отримали травми під час штурму, а також про їхнього командира-підполковника російської армії, котрий раніше очолював у Горлівці поховальну контору (часткова розшифровка розмови).

ВОЛОДИМИР РИБАК: В сутичках серйозно постраждав начальник міліції, йому зашивали голову, він знаходиться на лікарняному. Основна частина міліції, офіцерський склад, карний розшук – вони готові в будь-який момент відбити назад захоплене управління міліції, аби був даний наказ. Вони готові відновити порядок чинної влади, яка знаходиться в Києві.

КИРИЛО ЛУКЕРЕНКО: Є інформація, що нібито частина міліціонерів  погодилась підпорядковуватися якомусь чоловікові в зеленому камуфляжі, який казав, що він підполковник російської армії . Потім надходило повідомлення, що він не є підполковником російської армії. Що це за людина, де вона зараз, чи керує вона міліціонерами?

ВОЛОДИМИР РИБАК:  Є інформація від тих співробітників , які не перейшли на сторону сепаратистів, терористів. Ці люди у вівторок заходили в управління міліції забрати свої особисті речі. Вони бачили цього «підполковника російської армії», це дійсно житель Горлівки Ігор Бєзлєр, він громадянин Росії. Рік тому він працював у комунальному підприємстві «Простір», очолював ритуальну службу. На той момент у нього був конфлікт із нашим мером. З його слів, мер змушував давати «відкати», побори з кожного цвинтаря.

Ще місяць тому цей чоловік дзвонив з Криму депутатам, у тому числі і мені, і говорив, що скоро вони будуть на Донбасі і будуть розправлятися з тими, хто займається корупцією. З іншого боку, наш мер брав участь у деяких корупційних схемах. Я як депутат доводив це, і у нас були з мером судові суперечки. А з боку мера ллється бруд на цього сепаратиста, який на даний момент є терористом і окупантом. Тут у нас ціла «Санта Барбара», — розповів депутат.

17 квітня 2014 року Володимира Рибака викрали, щоби убити.

20 лютого 2015 року Указом Президента України Володимира Рибака було нагороджено званням Герой України (посмертно).

Фото з «Вікіпедії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.