Слухати

Росія здатна на швидку окупацію Білорусі, — військовий експерт

10 червня 2016 - 08:29
Facebook Twitter Google+
Росія активно укріплює свій західний кордон. Причин для цього декілька, а от наслідки можуть бути доволі неприємними не тільки для України, а й для Білорусі
Росія здатна на швидку окупацію Білорусі, — військовий експерт / Програми на Громадському радіо

Росія будує вже третю військову базу неподалік від кордону з Україною. Чого слід остерігатися Україні і що підштовхнуло Росію до таких кроків, пояснює військовий експерт Леонід Поляков.

Євген Павлюковський: Це вже третя військова база, яку створює РФ. Ця ситуація є загрозливою для України?

Леонід Поляков: На мою думку, певна загроза існує, тому що там, де зосереджена значна кількість військової техніки, завжди є ризик ескалації.

Водночас потрібно розуміти що основною метою цих дій є внутрішня політика РФ — відгородитися від Заходу, мобілізувати населення на протистояння всередині фортеці. Заради цього режим іде на значні фінансові витрати, навіть коли це шкідливо для економіки.

Для зомбування і контролю населення розміщення цих баз слугуватиме для внутрішніх потреб Кремлівського режиму. Але в довгостроковому вимірі це призведе до деградації і розвалу режиму.

Анастасія Багаліка: Яка потужність цих баз, що знаходяться біля кордону України?

Леонід Поляков: Всі ці бази дивізійного рівня. Одна з них має символічний присмак — їй дають номер 150-ї дивізії, тої, що штурмувала Берлін і рейхстаг. Це підкреслює інформаційний характер дій, але так само бази матимуть функцію шантажу і каральну функцію.

Одна з баз розміщена фактично на кордоні з Білоруссю. Утримання Білорусі під ковпаком є важливим стратегічним завданням для Кремля. Якщо будуть надмірно екстравагантні рухи з боку Мінська, то окупація Білорусі буде дуже швидкою.

Євген Павлюковський: Тобто це робиться ще й для укріплення РФ її західного кордону?

Леонід Поляков: Загалом так. На мою думку, це в першу чергу це намагання ізолюватися від Заходу, і друга, хоч і не менш важлива мета — це нависати над кордоном і відлякувати інвесторів з України, провокувати нестабільність, шантажувати Білорусь.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.