Слухати

Росії було вигідно, щоб Іран залишився у міжнародній ізоляції

16 липня 2015 - 09:30
Facebook Twitter Google+
Виконавчий директор Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос телефоном коментує угоду, якої країни «шістки» досягли у Відні з Іраном
Росії було вигідно, щоб Іран залишився у міжнародній ізоляції  / Програми на Громадському радіо

Угода  щодо іранської ядерної програми передбачає скасування санкцій і може істотно вплинути на світовий глобальний нафтовий ринок.

Іранське телебачення вперше за багато років транслювало наживо промову Барака Обами, пов’язану з Іранською ядерною програмою. Ігор Семиволос, директор центру Близькосхідних досліджень дає коментар з цього приводу.

Він називає США ключовим переговірником у цій угоді, але «не єдиним». За словами Ігоря Семиволоса, головним було дати гарантії того, що Іран не нестиме загрози для Ізраїлю. Стримана позиція Ізраїлю щодо іранської програми – це радше додатковий чинник тиску у двосторонніх переговорах цієї країни із США. Що ж до Росії – їй було б вигідно, щоб Іран залишався у міжнародній ізоляції, каже Ігор Семиволос. 

semyvolos_0.jpg

Ігор Семиволос
Ігор Семиволос

Тетяна Трощинська: Що насправді стоїть за переговорами між Сполученими Штатами та Іраном?

Ігор Семиволос: Насправді, там переговори відбувають не між США та Іраном, а між міжнародною коаліцією і Іраном. І очевидно, що США є одним із ключових переговорників, але не єдиними. Для США є важливим забезпечити не лише гарантії контролю за тим, щоб Іран не виробляв атомну зброю, а й гарантії того, що Іран не може нанести удару по Ізраїлю. 

Тетяна Трощинська: Ще цікавий момент: російські засоби масової інформації таку «мантру» почали достатньо активно поширювати про те, що США не вдасться налаштувати Росію та Іран одне проти одного. Якби ви прокоментували ще це?

Ігор Семиволос: Вони поширюють таку «мантру», тому що Росія була учасником цих переговорів і вона також виступала в рамках цієї групи міжнародної, яка гарантувала Ірану з одного боку мирного атому, а з іншого боку виступала разом з іншими проти розробки Іраном ядерної зброї. Тому досить дивно чути таке.  

Якщо ми подивимося об’єктивно на цей процес, то Росії було вигідно, щоб Іран залишався в міжнародній ізоляції. Оскільки, Росія до нинішнього моменту не брала участі в міжнародних санкціях і так, як Іран не міг виходити на ринок нафти, то Росія могла підтримувати високі ціни на енергоносії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.