Слухати

Розслідування злочинів Гіркіна таке ж неефективне, як і по Майдану — правозахисниця

05 липня 2015 - 08:14
Facebook Twitter Google+
Євромайдан SOS закликає об'єднати усі кримінальні справи щодо викрадення, катування та вбивств людей, вчинені злочинною організацією під керівництвом члена спецслужб Росії Ігоря Гіркіна
Розслідування злочинів Гіркіна таке ж неефективне, як і по Майдану — правозахисниця / Програми на Громадському радіо

Про це в ефірі «Громадського радіо» розповіла координаторка Євромайдану SOS Олександра Матвійчук.

Ольга Веснянка: Чи потрібні урочистості святкування річниці звільнення Слов’янська? Що ще потрібно для таких міст?

Олександра Матвійчук: Я думаю дуже потрібно формувати відповідний інформаційних фон, і саме тому ми будемо показувати фільм у рамках програми відзначення цього дня. Це документальний фільм. У ньому лунають голоси журналістів, громадських активістів, звичайних людей, які виходили на проукраїнські мітинги – це голоси мешканців Донбасу, які намагалися зупинити цю російську окупацію, яка здійснювалася роками. І цей фільм ще про те, як до початку АТО ці люди зіштовхнулися із катуваннями, насильством, побиттям, викраденнями, безкарністю за повної мовчазної незгоди місцевих еліт і місцевих правоохоронних органів.

Ольга Веснянка: Громадська ініціатива Євромайдану SOS подала звернення до Генпрокуратури України. В чому полягає ваше звернення?

Олександра Матвійчук: Ми вирішили нагадати, що у квітні-липні 2014 року частина Донецької області була захоплена незаконним збройним формуванням, яке очолював громадянин РФ, і за нашою інформацією член спецслужб Росії, Ігор Гіркін. І це збройне формування для того, щоб здійснити контроль над регіоном і придушити опір відразу розпочало терор проти мирного населення. Вони викрадали людей, здійснювали катування, вбивали людей. Коли наша група приїхала в Слов’янськ після звільнення, то ми знайшли там ліквідаційні списки, смертні вироки, підписані Ігорем Гіркіним, і тільки нам відомо про щонайменше 6 людей, яких ця група закатувала до смерті. Наше звернення пов’язано з тим, що Генеральна прокуратура уже рік можуть проводити розслідування на місці – це вже не окуповані території. А ми з подивом дивимося на те, що ми наступаємо на ті ж самі граблі, як із розслідуванням справ Євромайдану.

Отже, необхідно всі ці розпорошені кримінальні справи об’єднати в одне провадження. Потрібно створити спеціальну групу, яка буде розслідувати ці злочини, як такі, які вчинені однією організованою злочинною групою, скоординовану і націлену на терор.

Дмитро Тузов: Що ми маємо зробити, щоб це було?

Олександра Матвійчук: Віктор Шокін і Арсен Аваков мають в понеділок зробити подарунок до дня відзначення звільнення Слов’янська від російсько терористичних сил. Вони мають створити спеціальну групу для розслідування злочинів у МВС. Вони мають створити У Генеральній прокуратурі єдину групу прокурорів, яка б здійснювала процесуальне керівництво над всіма цими провадженнями, і об’єднати всі злочини в одне провадження.

Ми просимо не обмежуватися пафосними словами, а конкретними діями, які дадуть постраждалим надію на відновлення справедливості. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.