Слухати

Руслана Лижичко: Розслідування ГПУ злочинів проти Євромайдану — це саботаж

21 листопада 2015 - 08:39
Facebook Twitter Google+
Серія брифінгів силовиків напередодні річниці Євромайдану — бажання знизити градус соціальної напруги у суспільстві, яке очікує реальних змін. Cиловики озвучили вже відомі факти, але іншими словам
Руслана Лижичко: Розслідування ГПУ злочинів проти Євромайдану — це саботаж / Програми на Громадському радіо

lyzhychko_maydan_0_0_0.jpg

Руслана Лижичко і учасники Євромайдану. Київ, грудень 2013 року
Руслана Лижичко і учасники Євромайдану. Київ, грудень 2013 року
Facebook Руслани Лижичко

Руслана Лижичко каже, що ще під час Євромайдану мала багато задукоментованих фактів про свавілля тодішньої влади, про телефонні погрози студентам-мітингувальникам. Вже тоді згуртувала навколо себе адвокатів-патріотів, готових захищати мітингувальників, бо відчувала, що і нова влада може репресувати тих, хто був на Євромайдані. Так виник «Євромайдан SOS».

Його учасники-волонтери  і Руслана вважають, що Генпрокуратура чинить саботаж щодо розслідування злочинів проти майданівців. З 63-х її слідчих тільки 18-ро розглядають справи по Євромайдану, а, отже, не бояться йти проти системи. Держава не надає волонтерам доступу до документів, у яких зафіксовані злочинні дії. Каже, що «Євромайдан SOS» не буде миритись з імітацією слідчих дій, а буде сам повторно розслідувати їх.

Руслана Лижичко (телефоном): Ви знаєте, що розслідування злочинів Євромайдану було найбільшою ініціативою, яка була створена одразу після того, як постраждали студенти. Тоді одразу адвокати почали пропонувати свою допомогу.

Спочатку пам’ятаю, що нам йшли погрози, якщо будемо щось говорити. Тоді це був лише початок Євромайдану. На той час ми зібрали достатньо хорошу групу адвокатів. Лише навколо мене згуртувалося десь десять адвокатів. І це були дуже солідні люди. Одразу почали давати допомогу студентам. Потім їм все важче і важче стало працювати, тому що ще тоді ми розуміли, що будуть створені якісь перепони.

Мене викликали у Генпрокуратуру, але хочу відзначити, що жодного разу мене не викликали, як очевидця. При чому очевидця, яка стояла в першій лінії фактично і бачила все, що відбувалося. Хоча я безліч разів публічно пропонувала і говорила, що маю докази і матеріали, які акумулювала і зберігаю.

Галина Бабій: А що зараз? Як ти ставишся до того, що відбувається тепер?

Руслана Лижичко: Ті громадські активісти, з якими я спілкуюся, вважають, що генпрокуратура чинить саботаж. Тільки 18 людей працюють над розслідуванням. Тільки 18 людей розглядає 2 000 епізодів.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.