Слухати

СБУ відмовилась пояснити, чи велось стеження за Шеремотом та Притулою

14 серпня 2016 - 09:21
Facebook Twitter Google+
СБУ відмовилась сказати чи проводила вона стеження за журналістом «Української правди» Павлом Шереметом та керівницею цього видання Оленою Притулою
СБУ відмовилась пояснити, чи велось стеження за Шеремотом та Притулою / Програми на Громадському радіо

Телефоном спілкуємось з Оксаною Коваленко, журналісткою «Української правди»

Сергій Стуканов: Чому відмовились надати цю інформацію?

Оксана Коваленко: Я звернулася до СБУ з проханням, щоб вони повідомили чи велось колись стеження за Павлом Шереметом та Оленою Притулою, а також просила надати інформацію щодо прослуховування їх телефонів. Чому я це зробила? По-перше, колись вони мені говорили, що бачили за собою стеження. По-друге, ми відпрацьовували всі версії для того, щоб отримати більше інформації про те, що відбувалося раніше і про те, що відбувається зараз в рамках розслідування. Мене здивувала, що, посилаючись на закони, мені відмовили в наданні інформації (про відповідь Служби безпеки). Мені порадили звернутися до Нацполіції та Генпрокуратури.

Сергій Стуканов: Чи можете розповісти про версії, які зараз є в розробці?

Оксана Коваленко: Ми розробляємо всі варіанти. Зараз ми намагаємось по всім службам, міністерствам і відомствах отримати максимум інформації про те, що відбувалося. Все, що збираємо – публікуємо. Звісно, що інформацію, яка може нашкодити слідству, нам ніхто не надає. Ми чекаємо, що слідство щось зробить.

Сергій Стуканов: Нещодавно була інформація, що у слідства є певні версії, але вони не для оприлюднення. Чи складається у Вас певна картина?

Оксана Коваленко: В четвер мі спілкувалися з заступником голови Нацполіції Вадимом Трояном. Він трошки прояснив нам версії. Спочатку їх було 6, тепер – 4. Одна з версій – російський слід. В ній є кілька підпунктів: спроба дестабілізація (Шеремет дуже відома постать) та написання матеріалів про Україну. Друга версія – помста Олені Притулі та спроба їй нашкодити. Є версія, що це може бути «фанатик». Українська версія полягає в тому, що це можуть бути ті люди чи структури, про кого були проведені журналістські розслідування та результати яких були опубліковані в «Українській правді». Зараз розглядаються зовнішні і внутрішні версії.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.