Слухати

Що чекає на тих, хто не встиг створити ОСББ до 1 липня?

03 липня 2016 - 10:00
Facebook Twitter Google+
Що буде з мешканцями будинків, які не встигли створити ОСББ? Про це розповідає Остап Стасів, консультант з розвитку ОСББ і локальних громад
Що чекає на тих, хто не встиг створити ОСББ до 1 липня? / Програми на Громадському радіо

1 липня набув новий Закон «Про особливості здійснення права у багатоквартирному будинку». В студії Громадського радіо з’ясовували, які він приніс зміни, і як мешканці багатоквартирних будинків можуть дати собі з ними раду після 1 липня. Остап Стасів радить усім, хто хоче поглибити свої знання про використання спільним майном, пройти тематичний безкоштовний онлайн-курс.

stasyv.jpg

Остап Стасів // «Громадське радіо»
Остап Стасів
Авторські права: 
«Громадське радіо»

Тетяна Трощинська: Що буде з тими мешканцями будинку, які не встигли створити ОСББ?

Остап Стасів: До 1 липня закон передбачав, що громадам дається рік, щоб вони створили ОСББ. Якщо вони не виконали цей норматив, тоді місцеві органи самоврядування отримають право призначити цим будинкам управителя. Але є один нюанс: процедура цього призначення повинна бути прописана Кабінетом Міністрів. На даний момент процедура досі не виписана. Доки документ не є погодженим, ситуація зі вступом в дію нормативів цього закону є трошки підвищеною. За моїми прогнозами, ще є 4 місяці  для того, щоб створити ОСББ.

Василь Шандро: Що слід в першу чергу зробити аби уникнути непередбачуваних ситуацій?

Остап Стасів: По-перше, слід звернутися у підрозділ ОСББ місцевого самоврядування з офіційним запитом. Згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації», протягом 30 днів або раніше вам нададуть чітку відповідь, що і як робити.

По-друге, щоб мінімізувати ризики, треба створити ОСББ. Створивши ОСББ, ви стаєте юридичною особою, яка має право приймати послуги і надавати їм оцінку. Фактично, отримавши статус неприбуткової організації, ви стаєте суб’єктом господарської діяльності і маєте можливість підписувати акт щодо певних робіт.

Тетяна Трощинська: Якщо далі деякі мешканці користуватимуться послугами ЖЕКу поки вони створюватимуть ОСББ, вони від ЖЕКу теж можуть вимагати підписувати акт наданих послуг?

Остап Стасів: Якщо ОСББ не створено, то не можна. Але якщо зараз орган місцевого самоврядування призначить діючий ЖЕК надавачем послуг, то люди будуть отримувати ті послуги, які ЖЕК зможе надати.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.