Що читати? Нові книжки для дітей і підлітків

15 вересня 2015 - 08:26
Facebook Twitter Google+
Що читати, якщо «Гаррі Поттера» вже дочитали?

Оксана Кротюк, дитяча письменниця та літредакторка журналу «Малятко» робить свій огляд добрих новинок сучасної української дитячої літератури. На її думку, сьогодні на ринку маємо якісні переклади для дітей будь-якого віку, книжки-картонки для наймолодших, двомовні книжки, а також книжки, присвячені травматичному досвіду війни.

Лариса Денисенко: Розкажіть, будь ласка, про свої книги і що цікавого ви побачили у дитячій програмі.

Оксана Кротюк: Сьогоднішній Форум, його дитяча частина, дещо відрізняється від попередніх. Хоч він і сполучений з Форумом для дорослих, але він від цього зовсім не потерпів. Незважаючи на те, що книговидання сьогодні не зростає, у дитячій літературі відбувається зростання тематичного розмаїття і, напевно, кількісного теж. І цьогорічний Форум підтвердив цю тенденцію. Більше того, з’явилися нові напрямки дитячого книговидання.

Ми підкріпилися у видання наукової книжки для дітей, останнім часом не вистачало цього дуже на ринку. І от з’явилися перші ластівки: «Як змайструвати автомобіль» або «Як змайструвати літак» і це всім дуже подобається. Крім того, зберігається тенденція до  зацікавленості у перекладеній дитячій книжці і тут ми маємо нові набутки у підлітковій літературі. Мені здається, що сьогодні вже вийшла сьома книжка Люсі Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів» і вона вже гарно конкурує із «Гаррі Поттером».

Радує також те, що Форум «розбрунькувався» не тільки територіально, але й самим спрямуванням. Довкола дитячої книжки проходять дуже різноманітні заходи. Форум посилився саме як явище, яке зацікавлює книжкою. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.