Слухати

Що відбуватиметься з освітою та культурою в Україні? Лілія Гриневич та Ірина Подоляк

12 грудня 2014 - 13:18
Facebook Twitter Google+
Лілія Гриневич (голова Комітету з питань науки і освіти) та Ірина Подоляк (перша заступниця голови Комітету з питань культури і духовності)
Що відбуватиметься з освітою та культурою в Україні? Лілія Гриневич та Ірина Подоляк / Програми на Громадському радіо

FotorCreated 1В студії «Громадської хвилі» — Лілія Гриневич (голова Комітету з питань науки і освіти) та Ірина Подоляк (перша заступниця голови Комітету з питань культури і духовності). До речі, ці комітету у Верховній Раді — найменші, в них працює менше десятка народних депутатів.

Лілія Гриневич: «Я в курсі перемовин між Мінстерством освіти і науки та Міністерством фінансів. Освіта і культура потребують іншого підходу, ніж Міністерство транспорту та інфраструктури. Сфера освіти в Україні була критично недофінансована. Наприклад, фінансування науки в Україні впало до 0,32 % ВВП. Тепер говорять про збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин на тиждень, але без збільшення заробітної плати цього робити не можна. Крім того, таке збільшення навантаження призведе до звільнення щонайменше 9 тисяч вчителів. Ми не можемо іти на канікули, поки не ухвалимо бюджет».
 
Ірина Подоляк: «Це паадоксально — формуванням бюджету автономно займається Міністерство фінансів. Якщо мусить відбутися 20% скорочення, то відомства повинні самі визначати, як вони можуть забезпечити ці скорочення найменш травматично. Культура в нас очевидно фінансувалася ще гірше, ніж освіта. Ми зараз обговорюємо повітря — щось прогнозуємо, щось плануємо. Я мала коротку розмову з міністром культури В’ячеславом Кириленком і задекларувала, що ми готові разом із Міністерством культури постатейно працювати з бюджетом».
 
Також Ірина Подоляк повідомила, що найближчим часом в Комітеті з питань культури і духовності приймуть Стратегію розвитку культури — її розроблять з урахуванням роботи українських активістів зі стратегування галузі культури на 2025 рік.
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.