Слухати

Школярі 14-18 років вперше зможуть стати частиною команди на світових змаганнях з робототехніки / Програми на Громадському радіо

Школярі 14-18 років вперше зможуть стати частиною команди на світових змаганнях з робототехніки

09 серпня 2018 - 12:08
Facebook Twitter Google+
Учасники змагання будуватимуть роботів вагою 54 кілограми

andriy-korotun-ta-artem-laptev.jpg

Фото: Громадське радіо
Андрій Коротун та Артем Лаптєв
Фото: Громадське радіо

Гості ефіру — співзасновники громадської організації URGE та фіналісти програми Ukraine Global Scholars Андрій Коротун та Артем Лаптєв.

Андрій Коротун: Базові компоненти надсилаються організацією. Це шасі, мотори тощо. Решта добудовується самою командою. Інструменти залежать від року, коли проводиться змагання, адже кожного року з’являються нові вимоги, нова гра. Одного року це метання м’ячів, наступного року — підйом кубів або перенесення предметів.

Артем Лаптєв: В этом году очень интересная тема. Она связана с космосом. Мы пока еще не знаем, какие будут задания, но наша команда планирует строить роботов индустриального, огромного размера — 54 килограмма. Это будут строить школьники. Они будут соревноваться в производительности с другими роботами, в скорости, в мощности и так далее.

Андрій Коротун: Ми досі в процесі створення команди, адже до цього в України не було жодної команди. В усій Східній Європі є лише одна команда — з Польщі. В команді має бути від 10 учасників та від двох менторів.

Артем Лаптєв: Мы хотим победить и привезти FIRST Robotics Competition в Украину. Мы хотим сделать не просто одну команду. Есть другие похожие соревнования по робототехнике. В Украине есть попытки создать команды, но проблема в том, что они основаны на энтузиастах-школьниках. Когда они становятся студентами, команды закрываются. Мы хотим сделать систему, которая будет распространять эти команды по всей Украине и делать Украину инновационной.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.