Слухати

Штайнмайєр став жорсткішим до Росії, – Володимир Єрмоленко

14 жовтня 2016 - 07:20
Facebook Twitter Google+
Що важливого у новій заяві міністра закордонних справ Німеччини з приводу виборів на Донбасі?
Штайнмайєр став жорсткішим до Росії, – Володимир Єрмоленко / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: Міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмайєр заявив, що наразі вибори на Донбасі неможливі, хоча Мінські угоди залишаються рамковими угодами. Наскільки правильно ми тлумачимо ці заяви Штайнмайєра? Медіа в Україні вийшли з заголовками про неможливість виборів на Донбасі. І, наскільки ми розуміємо, режим припинення вогню не є зараз такий, як передбачено Мінськом.

Володимир Єрмоленко: Це можна тлумачити подвійним чином. Зізнання Штайнмайєра у тому, що зараз вибори не є можливими – це великий позитив. Тому що ми знаємо, що канцлер Ангела Меркель займає більш жорстку позицію щодо Росії і Мінська, пан Штайнмайєр займає більш м’яку. І зазвичай саме пані Меркель наголошувала на тому, що спершу мають бути виконані всі безпекові умови, за які відповідальна Росія і тільки потім можна перейти до політичних умов.

Але все одно друга частина фрази Штайнмайєра – це слова про те, що потрібно розпочинати політичний процес. І це значить, що на Україну зараз буде тиск чималенький задля ухвалення закону про місцеві вибори на тих територіях.

Тетяна Трощинська: Але тиск цей і не припинявся.

Володимир Єрмоленко: Це позиція Німеччини і Франції, що повинні відбутися зміни до Конституції України задля надання тим територіям якихось автономних умов, закон про вибори на Донбасі і проведення амністії. Ці умови озвучувалися давно. Україна їх поки що не виконує. І на щастя це не впливає на позицію європейців у питанні санкцій.

Тетяна Трощинська: Навряд чи можливо ці зміни провести нині через парламент?

Володимир Єрмоленко: Так. І також є позиція наших дипломатів, що допоки тривають обстріли і продовжується війна, немає сенсу починати політичний процес. Німці ж хочуть, щоб це відбувалося одночасно.

yermolenko.jpg

Володимир Єрмоленко // «Громадське радіо»
Володимир Єрмоленко
Авторські права: 
«Громадське радіо»

Це питання дипломатичної гри для українського парламенту. Чи варто зараз приймати закон про вибори на Донбасі, чи можна там прописати, що вони мають відбутися за таких-то умов і через стільки-то років?

Тетяна Трощинська: Ухвалено резолюцію ПАРЄ, у якій відповідальність за порушення прав людини на українських територіях непідконтрольних українській владі покладено на Росію. Наскільки це важливий і реалістичний документ?

Володимир Єрмоленко: Дуже важливий. Це велика перемога наших дипломатів. Ще влітку говорилося про те, що треба знімати санкції ПАРЄ щодо Росії. Це не економічні, а політичні санкції, нагадаю. Те, що зараз цього не сталося і санкції продовжені – це велика перемога. ПАРЄ це не той орган, який міг би накладати і знімати економічні, скажімо, санкції але це досить важливий орган для розуміння європейського контексту. Це дуже потужний голос.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.