Слухати

Скільки витрачатимуть курці в 2018 році з підняттям акцизу на тютюн?

09 січня 2018 - 11:38
Facebook Twitter Google+
З 1 січня був підвищений акциз на сигарети. У студії про це говоримо з керівником Українського центру контролю над тютюном Андрій Скіпальський

Експерти Українського центру контролю над тютюном прогнозують, що в 2018 році ціни на сигарети зростуть приблизно на 6 грн і середня вартість пачки сигарет становитиме 29-30 грн. До 2025 року ціна пачки сигарет може сягнути 88 грн.

Підвищення було анонсованим, про його передумови детальніше розповів Андрій Скіпальський.

dsc08193.jpg

Андрій Скіпальський // Громадське радіо
Андрій Скіпальський
Громадське радіо

«Зміни до Податкового кодексу ініціювались в контексті Угоди про Асоціацію з ЄС, але акцизи підвищувались і в попередні роки, навіть на вищі відсотки – на 40% підвищувались три роки. Основне зобов’язання України – перед громадянами. Згідно Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну (стаття 6) цінові та фіскальні заходи є найефективнішими в боротьбі зі споживанням тютюнових виборів. Уряди країн, які ратифікували Конвенцію, погодились підвищувати ціни через підвищення акцизів щороку на вищій рівень інфляції. Тобто це більше зобов’язання перед громадянами — робити сигарети менш доступними, а Угода про Асоціацію стала тригером, який спонукав уряд на довгострокові плани щодо підвищення цін на сигарети».

Українці поступово кидають курити, для багатьох курців із залежністю ціна не є визначальним фактором, відзначив він:

«Але ціна залишається визначальним фактором для молоді. Сигарети мають коштувати дорого, діти не мають мати хоча б цінового доступу. Це зобов’язання держави».

За даними ВООЗ з 2006 по 2017 рік в Україні на 20% зменшилась поширеність куріння:

«Кілька мільйонів реально кинули курити. Це достатньо високі показники. Причини – комплексні, хоч ціна і має визначальний вплив, проте не тільки через ціну люди кидають курити».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

unnamed.png

Прогноз зростання цін на сигарети в Україні до 2025 року, грн //
Прогноз зростання цін на сигарети в Україні до 2025 року, грн

2.png

Результати оподаткування тютюну в Україні впродовж 2008-2017 рр. //
Результати оподаткування тютюну в Україні впродовж 2008-2017 рр.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.