Слухати

«Скорочення прокуратури на 20% — єдиний позитив реформи», — Олександр Банчук

10 січня 2016 - 12:44
Facebook Twitter Google+
Завершився конкурс на посади районних прокурорів. Чи вдалося реформувати систему прокуратури і яких змін ще слід очікувати, розповів експерт Реанімаційного Пакету Реформ Олександр Банчук
«Скорочення прокуратури на 20% — єдиний позитив реформи», — Олександр Банчук / Програми на Громадському радіо

aleksandr_banchuk12.30_0.jpg

Олександр Банчук / \"Громадське радіо"
Олександр Банчук
«Громадське радіо»

Андрій Сайчук: Хочемо поговорити про конкурс на заміну районних прокурорів. Що справді відбулося з цим конкурсом? Чи правдиві цифри, що на вході відбору було 60% людей, які поза системою, а на виході менше 3%?

Олександр Банчук: Так, абсолютно. В одній зі своїх публікацій я зазначав ці цифри. Навіть на посади керівників не було призначено жодного зовнішнього кандидата. Близько 10 зовнішніх осіб призначені заступниками, але це не можна вважати успішною реформою. Причин цьому є кілька. Одна із них — те, що генеральному прокурору було надано повноваження вибирати керівників серед трьох кандидатів.

Андрій Сайчук: Як щодо конкурсних комісій?

Олександр Банчук: Виявилось, що в регіонах дуже багато сильних юристів. Проте багато хто з них не подавався. Однією з причин, чому вони утримались, може бути невпевненість у подальших змінах. Інша річ — це склад комісій, котрі проводили співбесіду на третьому етапі. До них було делеговано 4 особи від генерального прокурора і 3 — від парламенту, бо так було більш комфортно для системи. Ці компроміси привели до того, що ми не отримали оновлення прокуратури на низовому рівні.

Анастасія Баліка: Я так розумію, що це компромісне оновлення, і його для реальних кроків буде не достатньо.

Олександр Банчук: Звичайно. Певний позитив є у тому, що відбулось скорочення на 20% особового складу. І також те, що критеріями скорочення були знання законодавства і загальні здібності. Але це єдиний позитив. І нової крові ми в прокуратурі не отримали.

Андрій Сайчук: Як можна змінити ситуацію?

Олександр Банчук: Є дві ідеї: продовжити конкурси на рівні регіональних і Генеральної прокуратури або ж закцентувати увагу на створення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, яка із 15 квітня цього року забере певну частину повноважень у Генерального прокурора. Ця комісія повинна займатися питаннями відбору і звільнення прокурорів. Ідея полягає у введені на рівні закону в цю комісію на певний термін членів-іноземців.­

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.