Слухати

Странніков відповідає на звинувачення Гусовського щодо змін до бюджету Києва

18 листопада 2016 - 08:27
Facebook Twitter Google+
27 жовтня ухвалювали скорегований бюджет. Голова фракції «Самопоміч» Сергій Гусовський поставив під сумнів необхідність погашувати борги «Київводоканалу» і «Київенерго»
Странніков відповідає на звинувачення Гусовського щодо змін до бюджету Києва / Програми на Громадському радіо

Голова Бюджетної комісії Київради Андрій Странніков у студії «Громадського радіо» пояснює ситуацію.

Тетяна Трощинська: Чим обґрунтовані ці борги?

Андрій Странніков: Я не здивуюся, якщо Гусовський поставить під сумнів взагалі необхідність проведення опалювального сезону в Києві. Ну справді — це ж дорого, навіщо? Всі прекрасно розуміють, що за борги треба платити. По-друге, не сплативши за борги підприємству, яке було на грані банкрутства, — ми ставимо під загрозу опалювальний сезон.

Я розумію, що деяким політичним силам вигідно, щоб влада виглядала у такому світлі. Але ми не можемо піти на те, щоб кияни замерзли взимку.

Це борги, які були не нами створені, але вони були. Якщо пам’ятаєте так звану знижку Попова (коли людина сплачує за послуги до 20 числа, то отримує 10% знижку) — вона обходилася у десятки і сотні мільйонів міському бюджету.

Платити чи не платити за борги — безумовно, питання філософське, але «Самопоміч» й інші не запропонували альтернативного варіанту. Просто не платити, чекати поки  арештують наше майно і реалізують на аукціоні? Ми не могли на це ніяк піти.

До того ж, з «Київенерго» було укладено досить вигідну як для міста угоду. Гасився не весь борг, але найголовніше: за тієї динаміки, що його демонструє бюджет, з’явилася можливість вирішити цю проблему доволі швидко і не дуже затратно.

Тетяна Трощинська: Ухвалений Верховною Радою закон про реструктуризацію боргів теплогенеруючих компаній позначиться на міському бюджеті та киянах?

Андрій Странніков: Безумовно, так. Ми наразі не можемо у цифрах сказати як саме, адже потрібно проводити підрахунки. Але закон дозволяє теплогенруючим компаніям почувати себе більш впевнено.

Тетяна Трощинська: У «Київенерго» залишають борги перед «Нафтогазом». Яким чином місто контролює ці речі? Кияни платять, при цьому «Київенерго» не платить «Нафтогазу» — як це зрозуміти?

Андрій Странніков: Саме погашення цих боргів детально розглядалося на всіх комісіях у тому числі, у всіх фракціях. Спекулювання тим, що ми якомусь монополісту гасимо борги і заробляємо собі політичні бали — я вважаю, що це цинічно і навіть низько. Ті, хто проштовхують таку думку, прекрасно розуміють, що це був вимушений крок. «Київенерго» і «Київводоканал» цих коштів і не бачили — вони, фактично, одразу йшли на сплачення боргів «Київенерго» перед «Нафтогазом».

Тетяна Трощинська: В який спосіб ці борги накопичились?

Андрій Странніков: Це борги наших комунальних підприємств, що назбиралися за попередні роки. Тобто не за нашого урядування, але багато таких речей залишилося нам у спадок. Важливо одне — місто, не взявши жодної копійки запозичень, за два з половиною роки як ми при владі зуміло погасити понад 10 млрд.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.